Gündem Haberleri

  Makyajlı Meriva Nisan’da Türkiye’de

  Hürriyet Haber
  22.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlk olarak 2003 yılının Mayıs ayında tanıtılan ve bugüne kadar 500 bin adetten fazla satılan Opel Meriva, geçirdiği 3 yılın ardından makyajlanarak yeni bir yüze kavuştu. Tasarımının yanı sıra sınıfında birçok ilke imza atan teknolojilere sahip yeni Meriva, Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

  DİKKAT ÇEKEN YÖNLERİ

  Otomotiv sektöründen Minivan segmentine yeni bir boyut Meriva’nın yeni tasarımında ön havalandırma ızgarasının geniş krom çubuğunun üzerindeki Opel logosu ve dinamik tasarım çizgileri ilk dikkat çeken noktayı oluşturuyor. Enine geniş krom çubuklu yeni ızgarasına ek olarak, Meriva’nın ön görünümü, ortada geniş hava girişine sahip tamponu, yan hava girişleri ve entegre yuvarlak sis farları ile tamamlanıyor. Aracın arka kısmındaki değişiklikleri ise krom bant ve koyu renkli stoplar oluşturuyor. Yeni Meriva, OPC dışında diğer motor seçeneklerinde Essentia, Enjoy ve Cosmo donanımları ile tercih edilebilecek.

  Tüm Meriva modelleri ek teknolojik özelliklerle sunuluyor. Opel Meriva, geceleri otomobil kullanmayı daha güvenli ve rahat hale getiren Sürüşe Duyarlı halojen Farlar ve viraj lambaları ile donatılmış. Opsiyonel mobil telefon kurulumunda Bluetooth arabirimi ve ses kontrolü de bulunuyor. Yeni standart donanım, sensörlü bir elektrikli bagaj kapama ve Yol Aydınlatma Sistemi ile donatılmış.

  180 BEYGİRLİK MOTOR

  Meriva’da 1.3 litre 70 beygir dizel ve 1.6 litre 105 beygir benzinli motor seçeneklerine ek olarak, Opel Performans Merkezi (OPC) tarafından geliştirilen 1.6 litre hacmindeki 180 beygirlik turbo motor da seçenekler arasında bulunuyor. Çok yönlü minivanın yüksek performans versiyonu olan Meriva OPC’de bulunan bu motor, aracın 0-100 km/saat hızlanmasını 8.2 saniyede tamamlamasını sağlarken, Meriva’ya maksimum 222 km/s’lik bir hız kazandırıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı