Gündem Haberleri

  Makineli çete

  Ali AKSOYER/DHA
  17.09.2013 - 02:05 | Son Güncelleme:

  İstanbul’daki bir cinayet soruşturmasında birçok suça karışmış bir çete ortaya çıkarıldı. Bir alışveriş merkezinde toplantı yaparken yakalanan çete üyelerinin sadece araçlarında biri makineli 5 ruhsatsız tabanca ile çok sayıda mermi bulundu.

  GAZİ Mahallesi’nde, 7 Ağustos gecesi 10 kurşunla öldürülen Ramazan Yıldırım (31) cinayetini soruşturan polis, birçok ağır suça karışmış bir çeteyi çökertti.

  Yıldırım ile alacak - verecek meselesi yüzünden aralarında husumet olduğu belirlenen Varol D.’nin (30), hırsızlık, gasp, yağma, tehdit, mala zarar verme, çek-senet tahsilatı, adam öldürme ve yaralama ile uyuşturucu dağıtımı gibi çok farklı suçlara karışan bir çetenin lideri olduğu tespit edildi.

  Teknik takip sonucu, 13 Eylül’de Esenyurt’ta bir AVM’de toplanan Varol D. ve 4 çete üyesi yakalandı. Şüphelilerin araçlarında yapılan aramada, koltuk altına saklanmış bir makineli tabanca, bu silaha ait çok sayıda mermi, bagajda da ruhsatsız 4 tabanca bulundu.

  Bu silahların Ramazan Yıldırım da dahil iki cinayet ve 5 yaralama olayında kullanıldığı anlaşıldı. Şebeke üyesi Gürkan T.’nin (22), bu silahlarla 30 Eylül 2012’de Gazi Mahallesi’nde başka bir hırsızlık şebekesinin üyesi Gökhan B.’yi (23) kafasından vurup öldürüp, iki kişiyi yaraladıktan sonra tutuklandığı belirlendi. Emniyetteki ifadelerinde suçlamaları reddeden Varol D., Nusret K. (27), Kahraman B. (21), Fatih U. (38) ile Gedik G. (37) tutuklandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı