Gündem Haberleri

  Mahsun'dan Prag devrimi

  Hürriyet Haber
  10.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği "Beyaz Melek" filminin müziklerine, dünyaca ünlü isimler imza attı.

  Mahsundan Prag devrimi
  Mahsun Kırmızıgül'ün hem senaryosunu yazıp yönettiği hem de başrolü üstlendiği "Beyaz Melek" filminin müziklerine, 140 kişilik The City Of Prague Film Harmonic ve Prague Opera Korosu ile dünyaca ünlü duduk ustası Djivan Gasparyan imzasını attı.
  Dünya standardında bir iş
  Usta oyuncuları kadrosunda buluşturan "Beyaz Melek" filminin müzikleri de nihayet tamamlandı. Dünyanın en iyi orkestrası olarak gösterilen The City Of Prague Film Harmonic ile Prague Opera Korosu ve dünyaca ünlü duduk ustası Djivan Gasparyan, film müziklerine birlikte imza attı. Sekiz ayrı bestecinin eserlerini çalan Gasparyan, "Mahsun'u film müziklerine gösterdiği özenden dolayı kutluyorum. Dünya standardında bir iş oldu" dedi.
  160 bin dolara mâl oldu
  Orkestra şefi Adam Klemens, kompozitör Teyfik Akbaşlı ve filmin genel müziklerini besteleyen Yıldıray Gürgen'le birlikte İstanbul-Prag arasında yoğun bir trafik yaşayan, sonunda müzik çalışmasını tamamlayan Mahsun Kırmızıgül, "Çok önemli bir iş çıkardığımıza inanıyorum" diye konuştu. 16 Kasım'da izleyiciyle buluşacak olan "Beyaz Melek" filminin müziklerinde keman virtiözü Cihat Aşkın da yer aldı. Kırmızıgül bu çalışma için yaklaşık 160 bin dolar harcadı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı