Gündem Haberleri

  Mahsun Kırmızıgül korsanı affetti

  Hürriyet Haber
  08.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mahsun Kırmızıgül, ‘‘Yoruldum’’ adlı albümünü korsan olarak sattığı için 750 kasetine el konulan ve 2 milyar 391 milyon lira para cezasına çarptırılan Mehmet Emin Genç adlı hemşerisini affederek para cezasını üstlendi.

  DİYARBAKIR'ın Hani İlçesine bir süre önce klip çekimleri için gelen Mahsun Kırmızıgül, son albümünü korsan olarak sattığı için avukatlarının şikayetiyle 750 kasetine el konulan ve 2 milyar 391 milyon 12 bin lira para cezasına çarptırılan Mehmet Emin Genç'i yanına çağırdı. Bir süre önce Mali Şube Ekipleri tarafından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen ve daha sonra para cezasına çarptırılarak serbest bırakılan Mehmet Emin Genç, Kırmızıgül'den kendisini affetmesini istedi. Okuma yazması olmadığını belirten Genç, korsan kasetleri Aksaray ve Unkapanı'ndan çok ucuz fiyata satın alıp Diyarbakır'da sattığını söyledi. Kırmızıgül, ‘‘Korsan kasetimi satmayacağına söz verirsen, hakkında açılan dosyayı kapatıp para cezanı da ben öderim’’ dedi. Seyyar satıcı Mehmet Emin Genç, bir daha korsan kaset satmayacağına dair Kırmızıgül'e söz verdi.

  Kardeşi bile olsa affetmek yanlış

  MÜZİK Yapımcıları Derneği Avukatı Özdemir Arkan, şunları söyledi: ‘‘Korsan kasetçiler altın çağını yaşıyorlar. Bunun nedeni, yasaların yetersizliğinden çok, müzik sektöründeki örgütlenme eksikliğidir. Sanatçıların kardeşi bile olsa korsanı affetmemesi gerekir. Korsan kasetçilerin bir kısmının ayrı tutulması, hem yasaya aykırı, hem de akıllara başka şeyler getirir.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı