Gündem Haberleri

  Mahkemelik oluyorlar

  Okan KONURALP / TUNCELİ
  15.08.2012 - 12:13 | Son Güncelleme:

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılmasıyla ilgili olarak bazı iddialarda bulunan AK Partili Şamil Tayyar'a ''Kendisini Ulu Divan'a havale ediyorum. Ulu Divan, Pir Sultan'ın kullandığı bir kavramdır. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ağzımı mı bozayım yani'' tepkisini gösterdi. Tayyar da Aygün'ün bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Tayyar savcıları göreve çağırdı.

  İŞTE HÜSEYİN AYGÜN'ÜN AÇIKLAMALARI / WEB TV

  ANKARA'DAN 'ACİL GEL' TELEFONU

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'lılar tarafından kaçırılan ve 48 saat sonra serbest bırakılan CHP Millietvekili Hüseyin Aygün'ü aradı. Kılıçdaroğlu Aygün'e "Hemen Ankara'ya gel" dedi.  Bu telefon üzerine Aygün Ankara'ya gidiyor.   

   AYGÜN AİLESİYLE BÖYLE BULUŞTU / FOTO GALERİ

  "PERŞEMBE AÇIKLAMA YAPACAĞIM" DEMİŞTİ

  Aygün, dün yaptığı basın toplantısında Perşembe günü savcıya ifade vereceği açıklamış, “Perşembe savcıya ifade vermeye gideceğim, gitmezsem ayıp olur” demişti.

  SAVCIYA İFADE VERECEK 

  ULU DİVAN NE DEMEK?

  Ulu Divan Alevi geleneğinde sıkça kullanılan bir deyim.... Daha çok haksızlığa uğrayanların kullandığı bir cümle olan 'Ulu Divan' Alevi inancında erenler makamı olarak kabul edilir.

  Ulu Divan, öbür dünyada hesaplaşmak, haklı ile haksızın öbür dünyada yerini bulması anlamında kullanılıyor.

  AK PARTİLİ ŞAMİL TAYYAR'A CEVAP

  Hüseyin Aygün kaçırılmasıyla ilgili olarak bazı iddialarda bulunan AK Partili Şamil Tayyar'a da ''Kendisini Ulu Divan'a havale ediyorum. Ulu Divan, Pir Sultan'ın kullandığı bir kavramdır. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ağzımı mı bozayım yani'' diyerek tepkisini gösterdi.

  TAYYAR, AYGÜN'E TWITTER'DAN CEVAP VERDİ

  AK Partili Tayyar, Aygün'ün ''Onu Ulu Divan'a havale ediyorum'' açıklamasına Twitter'dan yanıt verdi. Savcıları göreve çağıran Tayyar, ''Hüseyin Aygün'ün şahsıma ilişkin "Ulu Divana havale ediyorum" açıklaması, öç almaya yönelik açık tehdittir, savcıları göreve çağırıyorum'' dedi.

  Mahkemelik oluyorlar

  AYGÜN: CEVAP VERMEYE GEREK DUYMUYORUM

  Tayyar'ın Twitter'dan yanıtını gören Aygün, gazetecilerin bu yöndeki sorularına ''Cevap vermeye gerek duymuyorum'' cevabını verdi.

  ŞAMİL TAYYAR'A TWITTER'DAN TEPKİ YAĞDI

  'İYİ BİR CHP'LİYİM'

  Aygün, salıverilmesi sonrasında yaptığı açıklamalara yönelik CHP'den bazı tepkilerin geldiği yönündeki değerlendirmelere ise ''Ben iyi bir CHP'liyim'' karşılığını verdi.

  HÜSEYİN AYGÜN CHP'LİLERLE BULUŞTU / FOTO GALERİ

  TERÖRİSTLERİN EN ÇOK NE İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI
  48 saat sonra serbest

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı