Gündem Haberleri

  Mahkemede delil olarak samimi pozlarını sundu

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KIZ kaçırmasına yardım edecek kadar çok sevdiğini söylediği arkadaşı Saddetin Demir'i öldürdükten sonra suç ortaklarıyla yol kenarına attığı iddiasıyla yargılanan İbrahim Kandemir, ‘‘Biz samimiydik. O bana ‘Baba’, ben de ona, ‘Oğlum’ diye hitap ederdik. Olay kazadır’’ diye savunma yaptı. Kasten adam öldürmek suçundan Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve 25 yıl ağır hapsi istenen Kandemir, olayın kaza olduğunu ispatlamak için Sadettin Demir'le samimiyetlerini belgeleyen fotoğraflarını mahkemeye sundu.

  Gürpınar'da 6 Mart 2000 tarihinde meydana gelen olayda, Fikret Kayrak'ın doğumgünü için arkadaşlarıyla yanlarında eşleri de olmak üzere toplandıklarını ifade eden İbrahim Kandemir, ‘‘Sadettin'in kız kaçırmasına yardım etmiştim. Bu yüzden beni çok sever. Olay günü de, ‘Seninle görüşmem lazım’ diyerek yanımıza gelmişti’’ diye konuştu. Ruhsatsız tabancasıyla ızgara yaptıkları balkondan havaya bir el ateş ettiğini belirten Kandemir olayı şöyle anlattı: ‘‘Ateş ettikten sonra tekrar içeri girdim. Saddettin'in yanına oturdum. Sadettin, ‘Baba boşa sıkma, bana sık’ diyerek silahımı bir boğazına, bir ağzına götürerek hareket ettirdi. Ben de silahı kendime doğru çekmeye çalışıyordum. Fikret, ‘Siz manyak mısınız? Bırakın şakalaşmayı, şeytan doldurur’ dedi. Ben de, ‘Zaten dolu’ dedim. Tam o anda silah, Sadettin'in ağzında patladı. Kanlar içinde yere yığılıverdi.’’

  Hastaneye götürmek için arabanın bagajına koydukları Sadettin Demir'i Kavaklı Köyü yakınlarındaki bir yol kenarına bıraktıklarını söyleyen Kandemir, ‘‘Olay bizi şok etmişti. Korkudan cesedi, evimin iki sokak üstündeki bir yol kenarına bıraktık’’dedi.

  Sadettin Demir'in ağabeyi Zekai Demir ile babası Musa Demir ise ‘‘Sanıkların hiçbirini tanımıyoruz. Olayı görmedik. Ancak madem o kadar samimi arkadaşlar neden öldürdükten sonra yol kenarına bıraktılar. Onlardan şikayetçiyiz’’ dediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı