Gündem Haberleri

  Mahkeme: Tek suçlu at

  Mehmet Kayhan YILDIZ / DHA
  22.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KONYA’da rüzgârla yola savrulan naylondan ürküp sahibinden elinden kaçarak yol kenarında yürüyen Fatmanur Taşkaya’yı (3) ezip öldüren at asli kusurlu sayılınca, sahibi beraat etti.

  Konya 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, “Taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan tutuksuz yargılanan atın sahibi Serdar Özgüllü (20) askerde olduğu için katılmadı. Davada, Ankara Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Trafik İhtisas Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan rapor okundu. Ürken atın arkasında araba bağlı olduğu halde sahibinin denetiminden kaçarak gitmesinin olayın meydana gelmesinde asli derecede etkili olduğu vurgulanan raporda, ölen kızın annesi Semra Taşkaya’nın (33) da her iki tarafında yaya yolu ve banket bulunmayan yolun sol kenarını kullanmadığı için “tali kusurlu” olduğu bildirildi. /images/100/0x0/55ea5712f018fbb8f8798e01

  Atımı sevsem de satacağım

  Serdar Özgüllü’nün babası Şükrü Özgüllü, olaydan çok etkilediğini belirterek, “Atımı halen çok seviyorum ama bir çocuğu öldürdüğünü düşündükçe içim acıyor. Satacağım” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı