Gündem Haberleri

  Mahkeme kararıyla özür diledi

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  25.12.2009 - 13:32 | Son Güncelleme:

  ADANA’da bir sürücü, yaralanmasına neden olduğu trafik polisinden mahkeme kararıyla özür diledi. Gazetede yayınlanan özür ilanından sonra davanın kapanacağı bildirildi.

  Türkiye’de ilk olduğu iddia edilen karara konu olay, 4 ay önce sürücü Fatih Başer'in, trafik kontrolü yapan polis memuru Mehmet Kaya’nın elinden yaralanmasına olmasıyla başladı. Yaralanan polis memuru Kaya’nın şikayeti üzerine Başer hakkında Adana 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

  Mahkeme hekimi Vahit Baltacı, Ceza Usul Yasası’na getirilen Uzlaşma Müessesi kapsamında, polis memurunun da onayıyla sanık Başer’e ceza olarak tazminat veya özür teklifinde bulundu. Sanık Kaya, özür dilemeyi kabul ederken polis memuru da yapılacak özrün ulusal bir gazetede yayınlanmasını istedi. Bunun üzerine Fatih Başer, bir ulusal gazetede şu ilanı yayınlattı:

  “Adana 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2009/166 esas sayılı dosyasında, bir polis memurunu yaptığı trafik kontrolü sırasında aldığım alkolün etkisiyle panikleyerek taksirle yaraladığım için yargılanıyorum. Mahkemede müştekinin sunduğu uzlaşma teklifini kabul ettim. Bu uzlaşma hükümleri gereğince, olaya benim dikkatsizliğim sebebiyet verdi. Bu olay nedeniyle üzgünüm. Yaraladığım polis memuru Sayın Mehmet Kaya ve devletimden özür dilerim. Sanık Fatih Başer.”

  Sanığın özür ilanını mahkemeye sunmasından sonra davanın kapanacağı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı