Gündem Haberleri

  Mahkeme çok rahatsız

  Oya ARMUTÇU / ANKARA
  16.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi üyeleri, türban ve kapatma davası öncesinde Başkanvekili Paksüt’ün izlenmesi olayından büyük rahatsızlık duydu. Üyeler, mahkemeyle ilgili yorumlardan ve tehdit telefonlarından sıkıntı yaşadıklarını vurguladılar.

  ANAYASA Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ün aracının bir polis aracı tarafından takip edilmesiyle ortaya çıkan olay, türban ve AKP davası öncesinde Anayasa Mahkemesi’nde büyük rahatsızlık yarattı. Gelişmelerden tedirgin olan mahkeme üyeleri, mahkemenin bu tip olaylarla gündeme gelmesi ve önlerindeki iki kritik dava ile ilgili medyadaki yorumlardan ve tehdit telefonlarından rahatsızlık duyduklarını vurguladılar. Mahkemeye giriş çıkışlarda uzun süredir güvenlik önlemleri uygulanıyor. Mahkemeye gelen ziyaretçiler mutlaka kimlik kontrolleri yapılarak ve kime geldikleri belirlenerek, duyarlı kapıdan geçirilerek, içeri alınıyorlar.

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, olayla ilgili olarak, "O konuda gerekli açıklamayı Sayın Başkanvekilimiz yaptı" demekle yetindi.

  Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, "Polisin görevini en iyi şekilde yapacağına inancım tam. Devlete, polise her zaman güveniyorum. Bu olay zaten en ince detaylarına kadar basına yansıdı. Ayrıntıların hiçbir önemi yok. Artık iş yapamaz hale geldik. Biz artık bu konunun gündemden inmesini istiyoruz" dedi. Paksüt, "Uzun süren şüphenize rağmen neden Emniyet’e hiç gitmediniz" sorusu üzerine, şunları söyledi:

  "Plakası 06 RBF ... olan Fiat Doblo aracı eşim Ferda fark etti. Biz bu konuyu aramızda konuştuk. Tekrar ederse, polise başvurmaya karar verdik. Benzer olay yaşanınca da Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ı arayıp durumu bildirdik. Tekrarlıyorum, polis bakıyor. Ben artık bu konuda konuşmak istemiyorum."

  Ferda Paksüt ise "Devletimize sonsuz güvenimiz var. Devletimizin bu konuyu halledeceğine inancımız tam. Beyefendi (Osman Paksüt) konuyu Ankara Emniyet Müdürü’ne anlattı. Artık suç duyurusuna gerek yok. Bizim herhangi bir tedirginliğimiz yok" diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı