Gündem Haberleri

  Mahkeme, 04.50'de keşif yapacak

  A.A.
  08.08.2006 - 19:29 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Alanya ilçesindeki bir diskoda geçen yıl işlenen bir cinayetle ilgili davada, mahkeme heyeti, cinayetin işlendiği saat olan 04.50'de keşif yapılmasına karar verdi.

  Kestel beldesinde Şaban Gürkan'ın ölümü, Hollandalı Wilhem Dirk Antonius Glebbek'in de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavga nedeniyle açılan davaya, Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
  Duruşmaya, cinayetin zanlısı olarak tutuklu bulunan Erdinç Ay ile olayda yaralanan Hollandalı Wilhem Dirk Antonius Glebbek'in tanık olarak dinlenilmesini istediği Bahadır Polat katıldı.

  Cinayetin işlendiği gece diskoya, ölen Şaban Gürkan ve dövülen Hollandalı Glebbek ile geldiği belirtilen Bahadır Polat, mahkeme heyetine verdiği ifadede olayı görmediğini ifade ederek, kavga anında kendisinin lavaboya gittiğini savundu. Polat, “Lavabodan çıktığımda dışarıda bir arbede yaşanıyordu. O sırada benim gözüme biber gazı sıktılar. Can havliyle dışarı kaçtım. Glebbek'in dışarıda, yerde yattığını gördüm ve onu aracıma alarak hemen hastaneye götürdüm. Ancak Şaban Gürkan'ı ve onu öldürenleri görmedim” dedi.

  Tutuklu sanık Erdinç Ay'ın avukatı, Bahadır Polat'a, kavga öncesinde diskodaki kadınları rahatsız edip etmediklerini ve başka kişilerle kavga yapıp yapmadıklarını sordu. Polat, iddiaların doğru olmadığını belirterek, kimseyi rahatsız etmediklerini ve kimseyle de kavga etmediklerini söyledi.

  Mahkeme heyeti, olayın aydınlanması için 10 Ağustos perşembe gecesi, cinayetin işlendiği saat olan 04.50'de keşif yapılmasına ve duruşmanın 8 Eylül'e ertelenmesine karar verdi.
  Antalya'nın Alanya ilçesindeki bir diskoda, geçen Ağustos ayında silahlı kavga çıkmış, kavgada Şaban Gürkan ölmüş, Hollandalı Wilhelm Dirk Antonius Glebbek yaralanmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı