Gündem Haberleri

  Mahallede baz istasyonu tepkisi

  A.A
  05.11.2009 - 15:13 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de bir mahallede kurulmaya çalışan baz istasyonu, vatandaşların tepkisi üzerine kaldırıldı.

  71 Evler Mahallesi'ne bir GSM şirketince kurulmak istenen baz istasyonuna karşı çıkan ve protesto gösterisinde bulunan Muhtar Emir Dişbudak ile bir grup vatandaş, Batı Toroslar Sokak'ta toplandı.

  Dişbudak, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık iki hafta önce Batı Toroslar Sokak'a bir GSM şirketinin baz istasyonu kurmaya çalıştığını, o zaman gösterdikleri tepki üzerine bu girişimin durdurulduğunu söyledi.

  Söz konusu GSM şirketinin aynı yere bugün tekrar baz istasyonu kurmak için kazı çalışması başlattığını ifade eden Dişbudak, şöyle konuştu:

  “Mahalleli olarak buna karşıyız. Buna tepki göstermek için yeniden toplandık. GSM şirketi görevlileri yeniden bu olayı protesto etmemiz üzerine baz istasyonu kurulması için kazılan çukur doldurdu. Baz istasyonunun kaldırılması için Ankara Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na kadar telefon ettim. Mahalle halkı 15 gündür isyanda. Buraya baz istasyonu kurdurmayacağız.”

  Vatandaşlar, baz istasyonunun kurulmayacağını öğrenince dağıldı.

  Bölgedeki boş arsaya yerleştirilmek üzere getirilen baz istasyonunun kaldırılması sırasından sokağa çok sayıda polis sevk edildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı