GeriGündem Mağarada doğdu, 'İmparator' oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  103
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mağarada doğdu, 'İmparator' oldu

Mağarada doğdu, 'İmparator' oldu

İBRAHİM TATLISES FOTO-ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Mağarada doğdu, İmparator oldu

Bundan 34 yıl önceydi. O güne kadar sadece kısıtlı bir çevrenin tanıdığı insanın içine işleyen yanık bir ses duyanların tüylerini diken diken eden bir türkü söylüyordu:

"Ayağında kundura, 
yar gelir dura, dura
genç ömrümü çürüttün
sineme vura vura "...


Boylu- poslu, kara yağız Anadolu delikanlısı, Türkiye'nin yakın tarihinin popüler kültürüne böyle adım attı işte. Şanlıurfa'dan gelmişti. Bir mağarada doğmuştu. Yoksulluk içinde geçen gençlik yıllarında inşaat işçiliği yapmıştı. Sonunda bir gün inşaatta şarkı söylerken Adanalı bir sinemacı, sesinden etkilenip onu keşfetmişti.

İbrahim Tatlıses, o ünlü türküyü söylediğinden bu yana köprülerin altından çok sular aktı. Bir kaç parça eşyasıyla İstanbul'a gelen İbrahim Tatlı, bugün şarkılarıyla, filmleriyle, aşklarıyla herkesin konuştuğu 34 yıldır gündemden düşmeyen İbrahim Tatlıses oldu. Müzik ve sinema dışında çok farklı alanlarda faaliyet gösteren bir çok şirketin sahibi.

Tatlıses, belki de ABD'de yaşasaydı, bu tür başarı öykülerine pek meraklı olan Hollywood onun yaşamını da beyazperdeye aktarırdı. Başrolü kim oynardı bilinmez... Ama Tatlıses, tam 34 yıldır oynadığı filmin başrol oyuncusu.

İşte Tatlıses'in Şanlıurfa'da başlayıp İstanbul'a uzanan 55 yıllık yaşamının foto-analizi.

İBRAHİM TATLISES FOTO-ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN
Yorumları Göster
Yorumları Gizle