Gündem Haberleri

  Maganda kurşunu hataymış

  Esma ÇAKIR/İSTANBUL
  24.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Maganda cinayeti davasında savcı, anne kucağında uyurken başına isabet eden kurşunla ölen 3 yaşındaki Ahmet’i vuran sanığın "hata" yaptığını belirtti. Müebbetle yargılanması beklenen sanık için 12-18 yıl hapsi istendi.

  TARTIŞMA yaşanan bir minibüste kullanılan tabancadan çıkan kurşun başına isabet edince annesinin kucağında uyurken yaşamını yitiren 3 yaşındaki Ahmet Kaya’nın öldürülmesiyle ilgili davada mütalaasını veren savcı, sanık Ahmet Kökçe’nin tabancayı haksız tahrik altında ateşlediğini, sonucunu göremediği bir "hata" yaptığını belirtti. Bu nedenle Kökçe’nin müebbet hapisle değil 12-18 yıl arası hapisle cezalandırılmasını talep etti. Bütün delillerin toplandığı davanın Bakırköy 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen duruşmasında savcı mütalaasında, sanığın küçük Ahmet’in ölümüne kasten neden olmadığını anlattı. Duruşma ertelendi.

  Parayı aldılar şikayetten vazgeçtiler

  Anne Macide Kaya, duruşmalara hiç katılmadı ancak bir dilekçe gönderdi. "Kan parası" alıp, yakınlarını kaybedenlerin sanıklar hakkındaki şikayetinden vazgeçmelerinin doğru olup olmadığı tartışılırken, küçük çocuğunu kolları arasında uyurken yitiren Macide Kaya sanıktan şikayetini geri aldı. Kaya dilekçesinde, tüm hukuki haklarından feragat ettiğini vurguladı. Geçen celseye katılan baba Nurullah Kaya da "Biz sanığın ailesiyle para konusunda anlaştık. Bu kan parasıdır. O benim tek oğlumdu, ama ölen öldü" diyerek şikáyetini geri almıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı