Gündem Haberleri

  Mafyayı ezeceğiz

  Hürriyet Haber
  03.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Kutlu Aktaş, mafya ve çetelerin üzerine kararlılıkla gittiklerini belirterek, ‘‘Bunlar devletin güvenlik güçlerinin boş kaldığı, zaafiyet olan yerleri dolduruyor. Devlet güçlüdür ve inançla bu işlerin üstüne gidiyor’’ dedi.

  Yıllarca Valiliğini yaptığı İzmir'e gelişinde sevgi seliyle karşılanan Aktaş, gazetecilerin sorusu üzerine, şunları söyledi:

  ‘‘Mafya diye adlandırdığımız kişiler alınteriyle çalışıp çok para kazananlara telefon edip 'Falancaya para gönderin', ya da 'Bankacıya şu kadar kredi verin' diyor. Emniyet müdürlerine göreve başladıklarında ‘yasal görevlerini yapacaksınız ama illerinizde kesinlikle mafya ve çete istemiyorum' dedim.’’

  Aktaş, emniyet müdürlerinin çalışmalarını bu mücadeleye göre değerlendireceklerini belirterek, ‘‘Eğer 3-5 kişiyle müdacedele edilemiyorsa iş bitmiş demektir. Devlet gücünü kullandığında, mafya, çete türeyemeyecektir’’ dedi.

  Aktaş, Alaattin Çakıcı’nın Belçika görevlilerince cezaevinde sorgulandığını, Türkiye'nin iade talebi olduğu için sorgu timi göndermediğini de belirtti. Aktaş, ‘‘Çakıcı'nın 6-7 tane dosyası var. Hangisini sorgulayalım. Biz alıp sorguyu burada yapacağız. Çakıcı'nın normal olarak iade edilmesi lazım’’ diye konuştu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı