Gündem Haberleri

  Mafya ve irtica ile mücadeleye devam

  Hürriyet Haber
  29.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milli Güvenlik Kurulu (MGK), dün yaptığı toplantıda irtica, bölücü ve yıkıcı faaliyetler ile organize suç örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin sonuçlarını görüştü. Bunlara karşı alınması gereken önlemlerin de gözden geçirildiği toplantıda, mücadelenin aynı kararlılıkla ve etkin olarak sürdürülmesi konusundaki görüş birliği bir kez daha vurgulandı.

  Alınan bilgiye göre, Kurul ayrıca, Türkiye'de 18 Nisan öncesinde siyasi partilerin seçim kampanyalarında din istismarını yapmalarının önüne geçilmesi amacıyla alınması düşünülen bir dizi tedbiri de masaya yatırdı.

  Aralık ayı Olağan Toplantısı için biraraya gelen MGK, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen ve yaklaşık 4.5 saat süren toplantıda sonra MGK Genel Sekreterliği'nce yayınlanan bildiride, şöyle denildi:

  ‘‘Kurul'un bu toplantısında, ülke güvenliğine yönelik irticai, bölücü ve yıkıcı faaliyetlerle organize suç örgütlerine karşı yürütülen mücadele sonuçları ve bunlara karşı alınması gereken önlemler gözden geçirilmiş, devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Cumhuriyet'in Anayasa'da belirtilen temel niteliklerine, halkımızın huzur ve refahına, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletine yönelik her türlü terör odakları ve yasadışı faaliyetlere karşı yürütülen mücadelenin aynı kararlılıkla ve etkin olarak sürdürülmesi konusundaki görüş birliği bir kez daha vurgulanmıştır.’’

  Toplantıda ayrıca dönemin önemli ve Türkiye'nin güvenliğini yakından ilgilendiren dış politik gelişmeler hakkında bilgi sunuldu.

  MGK toplandı

  Cumhurbaşkanı Demirel başkanlığındaki MGK toplantısı başlamadan önce Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş, Deniz Kuvvetleri Komutanı Salim Dervişoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı İlhan Kılıç ve Jandarma Komutanı Rasim Betir bir süre başbaşa görüştü.  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı