GeriGündem Maestro'ya Altın Madalya
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maestro'ya Altın Madalya

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, 1989 yılından itibaren müzik camiası adına verdiği "Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası"na bu yıl post-mortem olarak (ölüm sonrası) Hikmet Şimşek'i değer gördü. Şimşek, Vakfın Danışma Kurulu üyeliği görevini üstlenmişti. Tören 8 Aralık'ta Vakıf tarafından yenilenen Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlencek.

Vakıf'tan yapılan açıklamada, "Türkiye'de orkestra ve koro kültürlerinin gelişmesine yaptığı katkılar ve Atatürk Türkiye'sinin temellerini attığı müzik devriminin kök salıp gelişmesi yolunda yaşamı boyunca gösterdiği üstün çabalar nedeniyle Hikmet Şimşek'e Altın Madalyanın tevdii edilmesiyle geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın eski Danışma Kurulu üyesi de olan bu önemli müzik adamı anılmış olacak" denildi.

Açıklamada, sözkonusu ödülün şimdiye kadar, Cevad Memduh Altar, Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş, Leyla Gencer, Cemal Reşit Rey, Suna Kan, İdil Biret, Nevit Kodallı, Hasan Ferid Alnar, Ferhunde Erkin, Ferit Tüzün, Kamuran Gündemir'e de verildiği belirtildi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle