GeriGündem Madonna'yı giydirecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Madonna'yı giydirecek

Modanın başkenti Paris'te geçtiğimiz günlerde moda fırtınası estiren Türk markası Dice Kayek, Madonna'yı giydirecek. Madonna, genç stilist Ece’nin tasarımlarını özel olarak seçti.

Dice Kayek, Louvre Sarayı'nın bahçesindeki dev cam piramit ‘‘Carousel du Louvre’’daki defilesiyle bambaşka bir dünyaya kapılarını açtı. Modanın başkentinde devlerin arasından sıyrılıp Pret-a porter haftasında Dior'un hemen ardından çok şık bir defile sunan Dice Kayek'in tasarımcıları Ece ve Ayşe Ege kardeşlere, CNN'in de arasında bulunduğu dünya medyası büyük ilgi gösterdi. 156 parçalık defilenin en önemli özelliklerinden biri, ‘‘Saga Furs’’ tarafından üretilen kürklerin kullanılmasıydı. Genç modacı Ece ‘‘Waveline’’ tekniğiyle birleştirilen deri ve kürkleri, son derece hafif mantolar ve montlar olarak sundu. Ece, Yünsa'nın ürettiği yünlü strech kumaşları da kullanarak, kürk mantoların yanısına uçuşan tüller, fırfırlı jüponlar, plastik astronot pantolon ve tütülerle moda dünyasına yeni bir soluk getirdi.

Dice Kayek, Avrupa'nın birçok kentinin yanısıra Japonya, Hong Kong ve Tayvan'da d artık tanınmış bir marka. İki Türk kızkardeşin büyük çabasıyla ortaya çıkan bu marka, dünyanın pop kraliçesi Madonna tarafından özel olarak seçildi. Max Factor'ün reklamı için anlaşma yapan Madonna, bu reklamlarda giyeceği kıyafetleri seçmek için Jean Paul Gaultier ve Dice Kayek'ten örnek istedi. Seçtiği kıyafetlerle stüdyo çekimi yapan Madonna, Dice Kayek'te karar kılarsa, bu Ece ve Ayşe kardeşler için bir başka keyif olacak. 2 yıldır Güzel Sanatlar Reklam AŞ'nin sahibi Alinur Velidedeoğlu ile ortak olan Ece ve Ayşe Ege, Madonna'dan gelecek yanıtı heyecanla bekliyor.

Ece'nin asıl mesajı ise Türkiye'ye. ‘‘Uyan Türkiye, insana ve eğitime yatırım yap’’ diyerek, makineleri kullanacak insan yetiştirilmesini ve bunun için okullar açılmasını istiyor. Ece, ‘‘Yetenek sonradan oluşmaz. Yetenek, Allah vergisi doğuştan olan bir şey. Eğitimle yetenekli olunmuyor ama eğitimle tekstil alanında boş duran makineleri kullanacak adamlar yetiştirilebilir’’ diyor.

Ece ve Ayşe, hırslı, başarılı ve gözünü ileri dikmiş iki genç kadın. Paris'te tırnaklarıyla kazıyarak geldikleri yerden daha da ileriye gidip, dünyanın her yerinde bir Türk markası olarak yer almayı istiyorlar. Hatta Ece, Millenium'un eşiğinde ‘‘Neden uzaya gitmeyelim?’’ diyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle