GeriGündem Madonna'ya teşekkür lokumu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Madonna'ya teşekkür lokumu

Madonna'ya teşekkür lokumu
refid:8851030 ilişkili resim dosyası

Yunan meslektaşlarına karşı lokumun Türkiye'ye ait olduğunu savunan ve mücadelesi İngiltere'de The Times gazetesinde de yayınlanan Adanalı lokumcu, son albümünün ilk parçasında “Turkish delight” (Türk lokumu) ifadesini kullanan ünlü ABD'li şarkıcı Madonna'ya, desteği için bir kutu lokum gönderdi.

İŞTE TEŞEKKÜR LOKUMLARI

Lokum imalatçısı Adnan Özdoğru,  Adana'da 1900'lü yıllardan beri üç kuşaktır üretimini  gerçekleştirdikleri Türk lokumunu Yunanistan'ın sahiplenmeye çalışmasını  kabullenemediğini ve bu konudaki mücadelesini sürdürdüğünü ifade etti.

Guinness Rekorlar Kitabı tarafından “dünyanın en başarılı kadın  şarkıcısı” olarak ilan edilen Madonna'nın, kısa süre önce çıkardığı  albümü “Hard Candy”nin ilk parçası “Candy Shop”un sözleri arasında  “Turkish delight” ifadesini duyduğunda çok mutlu olduğunu belirten  Özdoğru, “Bu sözlerle tüm dünyanın tanıdığı Madonna da lokumun  Türkiye'ye ait olduğunu tescillemiş oldu” dedi.

Özdoğru, teşekkür etmek amacıyla, Madonna'nın ABD'de “Maverick Films,  9348 Civic Center Dr. 3rd Floor Beverly Hills, CA 90210 USA”  adresindeki fan kulübüne kendi üretimi olan özel “Oskar lokumu”ndan  kargoyla bir kutu gönderdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:  “Lokum kutusuna, 'Türk lokumu üreticilerine desteğiniz için teşekkür  ederim' şeklinde İngilizce bir not da iliştirdim. Madonna evrensel bir isim. Dünyanın her ülkesinde tanınan, milyarlarca dinleyicisi olan bir  mega star. Şarkısını dinleyen, Nijerya'daki, Hindistan'daki, dünyanın  her ucundaki hayranları, Türk lokumunu merak edecekler. Hemen  internetten arayacaklar ve tatmak isteyecekler. Türkiye'yi tanıyacaklar. Bundan da önemlisi, Yunanlı lokum üreticilerinin iddiaları, evrensel bir  isim tarafından çürütüldü. Bu şarkı tüm dünyanın lokumu 'Türk lokumu'  olarak bildiğinin kanıtı.”
       
VEFA BORCU
       
Özdoğru, Madonna'nın, mücadelesine şarkısıyla verdiği desteğin kendisini  duygulandırdığını ve vefa borcu hissettiğini belirtti.

Yeni geliştirdiği, içerisinde bal ve afrodizyak özellikli ürünlerin  bulunduğu yeni lokumumun ismini “Madonna lokumu” koyacağını ifade eden  Özdoğru, “Üzerinde çalıştığım yeni lokumum, canlandırıcı özelliği ve  adeta gençlik iksiri özelliğiyle, son albümünde hareketli parçalarıyla  öne çıkan Madonna'nın kişiliğine ve imajına da son derece uygun. Üretime  geçtiğimde, 'Madonna lokumu'ndan kendisine de yollayacağım” diye  konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle