Gündem Haberleri

  Madonna'ya milliyetçi tehdit

  Hürriyet Haber
  16.07.2012 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Fransa'da Ulusal Cephe Partisi, Paris'teki konserinde parti liderine hakaret ettiği gerekçesiyle Madonna'yı mahkemeye vereceğini açıkladı.

  Partiden yapılan açıklamada, konser sırasında gösterilen bir klipte parti lideri Marine Le Pen'in, Hitler bıyığı ve arkasında gamalı haçla gösterilmesinin ''kişilik haklarına hakaret'' oluşturduğu iddia edildi.

  Madonna'nın diğer ülkelerdeki konserlerinde de söz konusu klip, aşırı sağcı partinin itirazına rağmen gösterilmişti.

  Fransa'da aşırı sağcı partinin yaklaşık yüzde 17 civarında oyu bulunuyor.

  Madonnaya milliyetçi tehdit Madonnaya milliyetçi tehdit

  LE PEN'İ FENA KIZDIRDI

  Madonna konserlerinin repertuarında bulunan "Nobody Knows Me" adlı parça için hazırlanan klipte aşırı sağcı Fransız lider Marine Le Pen için "Nazi" benzetmesi yapıldı. Fransız lider sahnede yer alan dev ekranlarda gösterilen alnında gamalı haç ve Hitler bıyığıyla yansıdı. 

   Madonna'nın bu yıl sonuna kadar 30 ülkede vereceği 83 konserde kullanılacak bir klip Fransa'da 10-17 Haziran tarihlerinde yapılacak genel seçimler öncesi polemik konusu oldu.  Haberi seçim kampanyasının en kritik anında öğrenen Marine Le Pen, Amerikalı pop yıldızına olağanüstü sert tepki gösterdi. Le Pen, klibin Madonna'nın dünya turnesi çerçevesinde 14 Temmuz'da Paris ve 21 Ağustos'ta Nice kentlerindeki Fransa konserlerinde gösterilmesi halinde "kendisinden intikam alacağını" söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı