GeriGündem Madonna'dan sahnede protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Madonna'dan sahnede protesto

Madonna'dan sahnede protesto
refid:21180719 ilişkili resim dosyası

Madonna moskova konserinde 'Like a Virgin' şarkısını seslendirirken Pussy Riot grubunun kafasından çıkarmadığı balaklavayı (kar maskesi) giydi ve sırtına grubun ismini yazdı.

Amerikan pop yıldızı Madonna, Moskova’da verdiği konserde yaptığı konuşmada 21 Şubat’tan bu yana tutuklu bulunan Pussy Riot punk grubu üyelerinin serbest kalması için dua ettiğini söyledi.

MADONNA SAHNEDE BÖYLE PROTESTO ETTİ - FOTO GALERİ

Madonna, Olimpiiski Stadyumu'nu dolduran binlerce hayranın önünde; "Üç kız – Naria Alyohina, Nadejda Tolokonnikova ve Yekaterina Samutseviç, zannediyorum cesurca bir şeyler yapmış. Onların bunun bedelini ödediğini düşünüyorum. Onların özgür kalması için dua ediyorum." dedi.

Amerikalı şarkıcı Madonna, dünya turnesi kapsamında gittiği Moskova'da yaptığı açıklamalarla ülkede büyük yankı uyandırdı. Madonna, Batılı gazetecilere "Sansüre karşıyım ve kariyerim boyunca her zaman ifade özgürlüğünü savundum. Açıkça, Pussy Riot'un başına gelenler adaletsiz. Umarım 7 yıl hapisle cezalandırılmazlar. Sanat siyasi olmalıdır. Tarihe bakarsak, sanat her zaman toplumda olup biteni yansıtmıştır. benim için, sanatçı olmakla siyasi olmayı birbirinden ayırmak zordur" dedi.

'NO FEAR' YERİNE 'PUSSY RIOT'

Ünlü şarkıcı Madonna konser turnesi sorasında efsane 'Like Virgin' şarkısını söylerken sahnede soyunup arkasında ise büyük bir 'NO FEAR' yazısıyla dans ediyordu. Bu kez sahneye grubun kafasından çıkarmadığı balaklavayla sahnedeydi. Sırtına bu kez grubun adını 'PUSSY RIOT' yazarak şarkısını seslendirdi.

ÜÇ YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Bir protesto gösterisinde dinsel nefreti kışkırtmak suçlamasıyla yargılanan Rus kadın müzik grubu için savcılık üç yıl hapis cezası talebinde bulundu.

Pussy Riot, katedralde söylediği şarkıda bir Hıristiyan duasını komedi şeklinde ele alarak Meryem Ana'dan Rusya'yı Putin'den kurtarmasını istemişti.

Maria Alyokhina, Nadezhda Tolokonnikova ve Yekaterina Samutsevich isimli genç müzisyenler, 21 Şubat'ta Moskova'da bir katedrale girerek, bir Hıristiyan duasını "punk duası" diye adlandırarak, komedi şeklinde seslendirmişlerdi.

Geçen hafta davaları görülmeye başlanan Pussy Riot üyeleri, kilise baskınından dolayı hiçbir pişmanlık duymadıklarını dile getirmiş, “Yaptığımız eylemden dolayı sadece inançlı Rusya halkından özür diliyoruz. Özrümüz kesinlikle Rusya Ortodoks Kilisesi hiyerarşisinde görev yapan din adamlarını kapsamıyor" açıklamasında bulunmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle