Gündem Haberleri

  Madonna’ya teşekkür Putin’e ateş

  DIŞ HABERLER
  09.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya’da Putin’i kıyasıya eleştiren feminist punk grubu Pussy Riot hapiste olmasına rağmen onların izinden giden kar maskeli kadınlar dışarıda eylemlerini sürdürüyor. Grup adına klip hazırlayan kadınlar, videoda bu kez Putin’in fotoğrafını yakıyor.

  RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin’i, yeniden göreve geldiği Mart ayındaki seçimler öncesinde protesto ettiği için tutuklanan ve geçen ay “dine yönelik nefretten kaynaklanan holiganlıktan” 2 yıl hapis cezasına çarptırılan kadın rock grubu Pussy Riot yeni bir video klip yayınladı. İngilizce olarak hazırlanan yeni klipte Pussy Riot’ın sembolü haline gelen balaklava adlı kar maskesini takan kadınlar; Pussy Riot, Putin ve otoriter Beyaz Rus mevkidaşı Alexander Lukaşenko’nun dev fotoğraflarının olduğu bir binaya tırmanıyor. Ardından Madonna, Bjork, Red Hot Chili Peppers ve Green Day gibi ünlü müzisyen ve müzik gruplarına Pussy Riot’a verdikleri destek için teşekkür edip Putin’in dev afişini ateşe veriyorlar. Klibin sonunda ise “Özgürlük savaşı yaşamın kendisinden de büyük olan sonsuz bir mücadeledir” diyorlar.

  Grubun üyeleri Nadejda Tolokonnikova (23), Yekaterina Samutseviç (30) ve Maria Alyohina (24), şubat ayında bir katedralde mini etek ve maskeyle “Putin’i başımızdan def et!” diyerek şarkı söylemişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı