Gündem Haberleri

  Madonna gazetecileri küstürdü

  Hürriyet Haber
  24.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerikalı pop yıldızı Madonna ile İngiliz film yönetmeni Guy Ritchie'in İskoçya'nın Dornoch kasabasındaki Skibo Şatosu'nda yapılan ve bir masalı andıran düğünleri, daha uzun süre konuşulacak. Tek bir kare fotoğraf çekilmesine bile izin vermeyen Madonna'nın bu hoşgörüsüz ve katı tutumu, sayıları 7 bini bulan gazetecilerin tepkisine yol açtı. Basın mensupları toplanarak pop yıldızını protesto ettiler.

  BASIN GİREMEZ

  Madonna, gazetecilerin düğünü izlememeleri ve fotoğraf çekmemeleri için 1 milyon sterlinden fazla para harcadı. Korumalar, bekçiler tutuldu, elektonik aygıtlar satın alındı. Kilisede kıyılan nikah ve sonrasındaki düğün, tam bir gizlilik içinde yapıldı. Ancak düğünden bol bol haber sızdı. Bu da kasabayı adeta işgal eden, Skibo Şatosu'nun demir kapısı önünde günlerce boşuna bekleyen gazeteci ordusu için teselli oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ve sayıları 7 bini bulan paparazzi ve gazeteciler, görevlilerin göz açtırmaması nedeniyle tek bir kare fotoğraf dahi çekemediler. Basın mensupları Madonna'yı katı tutulu nedeniyle protesto ettiler.

  SAHİDEN EVLENDİLER

  Nikahı, patenle gezen ve son moda giysilerle dolaştığı için adı ‘‘Holly Spice’’a (Kutsal Baharat) çıkan eksantrik kadın rahip Susan Brown kıydı. Brown, gazetecilere yaptığı açıklamada, 42 yaşındaki Madonna ile 32 yaşındaki Ritchie'nin evlendiklerini doğrularken ‘‘Sahiden evlendiler’’ ifadesini kullandı.

  MUHTEŞEM GELİNLİK

  Madonna'nın giydiği muhteşem gelinliği İngiltere'ningenç modacılarından Paul McCartney'in kızı Stella McCartney hazırladı. Madonna, üst kısmı vücuda oturan, kabarık etekli krem rengi, Gotik stildeki ipek gelinlikle ve güzelliğiyle davetlileri kendine hayran bıraktı. Tam 90 yıllık 50 bin pound değerinde elmas bilezik takan Madonna'ya, küçük kızı Lourdes ile ünlü film yıldızı Gwyneth Paltrow nedimelik yaptı. Madonna'nın gelinliğe kaç para ödediği açıklanmadı.

  50 MİLYARLIK ÇİÇEK

  Kilisede 60 davetlinin hazır bulunduğu nikah töreninden sonra, şatodaki düğün salonuna geçildi. Mumlarla aydınlatılarak son derece romantik bir atmosfer verilen, duvarları kumaş kaplı salon, baştan başa çeşitli çiçeklerle süslendi. Çiçekler için 50 bin sterlin (yaklaşık 50 milyar TL harcandı.

  DÜĞÜN YEMEĞİ

  Kuş sütü eksikti

  Madonna, düğün yemeğine egzotik bir havanın hákim olması için büyük özen gösterdi. Kuş sütünün eksik olduğu yemekte, davetlilere önce hindistancevizi ve ananasla hazırlanan bir Hawaii yemeği, deniz ürünleri salatası verildi. Ana yemekte ise kuzu barsağından yapılan geleneksel İskoç yemeği ‘‘haggis’’ ile somon ve sebze garnitürlü rozbif sunuldu. Londra'da bir Fransız pastanesi tarafından yapılan ve uçakla şatoya ulaştırılan iki düğün pastasından biri, neredeyse orijinal boyuttaki bir piyano şeklindeydi. Diğeri ise profiterol toplarından yapılmıştı.

  Eteğin altına kilot giymedi

  İskoç asıllı damat Guy Ritchie, geleneklere uyarak düğünde İskoç eteği ‘‘Kilt’’ giydi. Ritchie'nin gelenek gereği, kilt'in altına iç çamaşırı giymediği belirtildi. The Alfred Dunhill firmasının açıklamasına göre damat, yeşil tüvit ceket, yün gömlek giydi, uygun bir kravat ve uzun yün çorapla kıyafetini tamamladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı