GeriGündem Maddi yardımda bulunmadım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maddi yardımda bulunmadım

Maddi yardımda bulunmadım
refid:20900944 ilişkili resim dosyası

Şanlıurfa'da silahla başından yaralanan 9 yaşındaki Yusuf Demirel'in babası ile basın açıklaması yapan İbrahim Tatlıses, "Ben maddi bir yardımda bulunmadım. Ailenin maddi bir desteğe ihtayacı yok. Ben manevi olarak destek oluyorum. Sayın Başbakanın gelip beni ziyaret etmesi beni mutlu etti. Moralmen bittim dediğim an tekrardan ayaklandım, güçlendim" diye konuştu.

Yusuf'un babası İbrahim Halil Demirel (45) ile kameralar karşısına geçen İbrahim Tatlıses, "Ben çocuğa sahip çıkmadım. Allah sahip çıktı. Damdan düşen damdan düşenin halinden anlar. Çocuğun bu kaderinde var. Değerli bir dostum duymuş. Yardım etmemiz gerekiyor dediler. Magandalara burdan sesleniyorum. Bu tür kazalarda illaki onların parmağı var. Kader ama kaderi de yaratan onlar. Allah ailesine bağışlasın. Bütün dünyadan dua bekliyoruz. Çünkü ben dualarla ayaktayım. Kendi gücüm değil. Biz bize düşen görevi yaptık. Masrafla ilgisi yok. Ben maddi bir yardımda bulunmadım. Ailenin maddi bir desteğe ihtiyacı yok. Ben manevi olarak destek oluyorum. Sayın Başbakanın gelip beni ziyaret etmesi beni mutlu etti. Moralmen bittim dediğim an tekrardan ayaklandım, güçlendim" diye konuştu. Baba İbrahim Demirel ise çocuğunun bir an evvel sağlığına kavuşması için dua ettiklerini söyledi.

YUSUF BU SALDIRIDA YARALANMIŞTI / WEB TV

TATLISES OLAYI TELEVİZYONDA İZLEDİ  

Türkiye’yi sarsan olayı televizyon ekranlarından izleyen ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, yoğun bakım ünitesinde ölüm-kalım mücadelesini veren hemşehrisi küçük Yusuf Kerem Demirel’in babası İbrahim Halil Demirel’i cep telefonuyla arayarak ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. Küçük Yusuf’un sağlık durumu hakkında babasından ve doktorlarından bilgi alan Tatlıses, yaşadığı olayla benzer kaderi yaşayan Yusuf’un tedavisini üstlenerek, İstanbul’da getirilmesi için özel doktorlarına talimat verdiği öğrenildi. 

Yusuf için seferber olan bir başka isim ise Drej Ali lakaplı Ali Yasak oldu. Yasak’ta Yusuf’un babasını arayarak, ellerinden gelen bütün imkanları sunmaya hazır olduklarını ilettiği bildirildi. Tatlıses ve Ali Yasak’tan destek aldıkları için çok mutlu olduğunu söyleyen Elektronik Mühendisi İbrahim Halil Demirel, herkesin duasını ihtiyacı olduğunu söyledi.

VALİ GÜVENÇ ZİYARET ETTİ

İbrahim Tatlıses’in yaşadığı suikast olayına benzer şekilde kulağının arkasında yaralanan ve birden başı öne eğilerek düşen küçük Yusuf Kerem Demirel’i Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ziyaret etti. Doktorlardan bilgi alarak Demirel ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Güvenç, "Çocuğumuzun durumu ciddi. Hayati tehlikesi halen devam ediyor. Bizlerde sürekli gelişmeleri takip ediyoruz. Bu olayda maalesef saçmalar beyinde dağıldığı için tedavisi çok zor oluyor. Vücudun en hassas bölgesi olan beyinde tansiyon 50’ye kadar çıkıyor. Doktorlar sürekli hastamızı ilaçlarla ayakta tutmaya çalışıyor. Yusuf’u akşam özel ambulans uçakla İstanbul’a göndereceğiz. Şu an onun hazırlığı devam ediyor. Buradan ailesine geçmiş olsun diliyorum. Umarım pırıl pırıl, bir günahı suçu olmayan bu evladımız eski sağlığına kavuşur" dedi.

KÜÇÜK YUSUF TEDAVİ İÇİN İSTANBUL’DA

YUSUF KEREM DEMİREL İSTANBUL'A BÖYLE GETİRİLDİ - FOTO GALERİ

Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir silahlı saldırı sonucu bulunduğu halk otobüsünde başına isabet eden saçmalarla yaralanan 9 yaşındaki Yusuf Kerem Demirel tedavi için İstanbul’a getirildi.

Geçtiğimiz yıl silahlı saldırı sonucu başından yaralanan ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, kendisi gibi başından vurulan hemşehrisi Yusuf Kerem Demirel’in tedavisi için devreye girdi. Tedavinin İstanbul’da yapılması için küçük Yusuf, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla saat 14:15’te Atatürk Havalimanı’na getirildi. İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı bir sağlık ekibi durumu ağır olan Yusuf’u ambulans uçaktan sedyeyle alarak ambulansa bindirdi. Yusuf Kerem Demirel ambulansla tedavi için sanatçı İbrahim Tatlıses’in de 23 gün tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’ne götürüldü. Enver ALAS -İSTANBUL (DHA)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle