Gündem Haberleri

  Madalyasını şehit ailelerine hediye etti

  A.A.
  24.10.2007 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'da düzenlenen 1. Güneydoğu Avrupa Oyunları'nda Türkiye'yi temsil eden ve 2000 metre engelli yarışında birinci olarak altın madalya kazanan milli atlet Sait Özdemir, altın madalyasını şehit ailelerine hediye etti.

  Yunanistan'dan altın madalya ile Tokat'a dönen Özdemir'i, Tokat Sigara Fabrikası önünde antrenörü Abdullah Yılmaz ve bir grup vatandaş karşıladı.

  Eline Türk bayrağı alan Özdemir, araç konvoyu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Burada Tokat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çatalyürekoğlu tarafından çiçeklerle karşılanan Özdemir, duygu dolu anlar yaşadı.

  Milli atlet Özdemir, meydandaki Atatürk Anıtı önünde yaptığı konuşmada, “Yunanistan'a gitmeden önce söz verdiğim gibi madalyamı şehit ailelerine hediye ediyorum. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Antrenör Abdullah Yılmaz ise, “Sporcum bu sene üç yarışmada birinci oldu. Bu yarışmaya gitmeden önce (şampiyon olursam madalyamı şehit ailelerine hediye edeceğim) demişti. Bugün de kazandığı bu madalyayı şehit ailelerine hediye ediyor” diye konuştu. Çatalyürekoğlu da milli atleti tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

  Konuşmaların ardından atlet Özdemir, kazandığı altın madalyayı dernek başkanı Mehmet Çatalyürekoğlu'nun boynuna takarak, madalyasını şehit ailelerine hediye etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı