GeriGündem Macit Gül'den Billboart açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Macit Gül'den Billboart açıklaması

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün kardeşi Macit Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Billboart ihalesiyle hiçbir ilgilerinin bulunmadığını belirtti.

Gül, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede “İstanbul'un 2300 Billboar'unun 5 milyon YTL'ye Gül'ün babası yapacak” başlığıyla yer alan haberle hiçbir ilgilerinin olmadığını, firmalarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ihale almadığını kaydederek şu görüşler yer verdi:
“Bu haberde, hiç ilgisi olmadığı halde, firmamızın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden ihale aldığı gibi izlenim yaratılmaktadır. Oysa ihaleyi dünyanın pek çok ülkesinde bu tür işler yapan Alman Ströer firması almıştır.1972 yılından beri metal sektöründe faaliyet gösteren firmamamız 'Asteksan' Ströer'in dünyadaki pek çok tedadikçisinden birisidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ihale ile firmamızın hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”
Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada da ihaleyle ilgilerinin bulunmadığını kaydederek “Biz bir çok firmaya yıllardan beri istedikleri ürünlerde, değişik türden mal satarız. Ströer firması da müşterilerimizden biri. Bu firma bilboardları bize de yaptırabilir, bir başka firmaya da yaptırabilir. Bu ihaleyi alan firmanın tercihi. Bizim ihale ile bir ilgimiz yok. Biz verilen siparişe göre isteyene üretim yapıyoruz” diye konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle