Gündem Haberleri

  Maaş ödeyemeyen belediyenin son umudu piyango

  Hürriyet Haber
  29.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Belediyesi'nde 4 aydan beri maaşlarını alamayan çalışanlar, umutlarını milli piyangoya bağladı. Çalışanlar, bayram nedeniyle 15'er milyonluk harçlık ayıran belediye başkanından milli piyango bileti istedi. Çalışanlarının isteğini kırmayan başkan ise "Umarım Milli Piyango imdadımıza yetişir" dedi.

  Ortahisar Belediye Başkanı Erkal Yandı ise 18 Nisan seçimlerinden sonra belediyelerine sadece 4 milyar lira devlet desteği alabildeklerini, maddi olanaksızlıklar nedeniyle işçi ve memurlarına 4 aydan beri maaş veremediklerini bildirdi.

  Belediyelerinin hazırladığı 32 projenin, bakanlıklarda beklediğini, SSK, Emekli Sandığı, TEDAŞ ve Maliye'ye 500 milyar lira borçları olduğunu belirten Yandı, en büyük sıkıntısının, personelini zor durumda bırakmak olduğunu söyledi.

  Erkal Yandı, personelinin bayramda mağdur olmaması için 15'er milyon lira bayram harçlığı vermeyi kararlaştırdığını ifade ederek şöyle konuştu:

  ''Belediye personelimiz de bu parayı almak yerine, Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinden bilet alınmasını istedi. Dağıtılacak bayram harçlığının 850 milyon liralık bölümüyle, personelimiz adına yarım ve çeyrek bilet aldık. Büyük ikramiye aldığımız biletlere isabet ederse borçlarımızı ödeyeceğiz, belediye personeli, biriken maaşlarını alabilecek. Tüm çalışanlarımıza, gösterdikleri bu duyarlılık için teşekkür ediyorum. Umarım Milli Piyango imdadımıza yetişir.''


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı