Gündem Haberleri

  LYS'de Türkiye birincisi olan Koçak'a otomobil verildi

  A.A
  21.09.2013 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) TS-1 ve TS-2 puan türlerinde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Erzurum Özel Aziziye Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Koçak'a, eğitim gördüğü dershane tarafından otomobil hediye edildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bir milletin geleceğinin şekillenmesinin eğitimine yaptığı yatırımla doğru orantılı olduğunu söyledi.

  Bu yatırımın yapılması halinde gelecekten korkulmaması gerektiğini vurgulayan Bilge, "İşte bu doğrultuda, dünyanın bütün milletleri belki Türkiye gücünün ölçüsünde bunu yaptı, yapıyor da. Erzurum olması gereken yerde değildi ancak bu yıl içerisinde o kadar güzel başarılar elde edildi ki eğitime yapılmış olan bu güzel yatırımlarla şehrimiz eğitimde bir destan yazıyor. Özel eğitim kurumları bir taraftan, diğer taraftan resmi eğitim kurumlarımız, velilerimiz, yöneticilerimiz hepsi bu güzel destanın yazılması anlamında ellerinden ne geliyorsa yaptı" diye konuştu.

  LYS Türkiye birincisi Koçak da Erzurum'dan daha önce Türkiye birincisi çıkmadığını ve bunun kente birçok şey kaybettirdiğini belirterek, şöyle devam etti:

  "Eğer böyle bir başarı sağlanırsa hem Erzurum eğitimde daha da tanınmış olacak hem de yeni arkadaşlarımızın zihnindeki bu korku kırılmış olacaktı. Bu başarıyı ferdi sebeplerden dolayı değil de Erzurum için istedim. Biz büyük ödüller ve araba için ders çalışmadık. Bana asıl mutluluk veren şey araba değil, asıl ümidim şu ki bundan sonra Erzurum, üniversite sınavlarında daha yükseklerde olsun ve arkadaşlarımızın kazandığı başarılar, açılmasına vesile olduğum yol sebebiyle ismimin hatırlanmasına sebep olsun."

  Erzurum FEM Dershaneleri Genel Müdürü Mehmet Suiçmez ise daha çok batı illerinde görülen Türkiye birinciliğinin bu yıl Erzurum'dan çıkmasının gurur verici olduğunu vurguladı.

  Konuşmaların ardından, LYS'de dereceye giren öğrencilere dershane tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Milli Eğitim Müdürü Bilge ile FEM Dershaneleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyesi Baki Çalık da LYS'de Türkiye birincisi olan Ahmet Koçak'a, dershane tarafından alınan otomobilin anahtarını teslim etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı