Gündem Haberleri

  Lüks sitede cinayet

  Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
  10.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hollanda’da taksicilik yapan Muhammet Erdemir (33), İstanbul’da 4 arkadaşıyla birlikte eski ortağı Devrim Güneş Beken’i (35) öldürdüğü iddiasıyla yakalandı.

  İddiaya göre Devrim Güneş Beken, 2009’da Antalya’da kereste ihalesine girmek için ortak aradığını belirterek internete ilan verdi. Beken’le temasa geçen Erdemir, 50 bin lira vererek ortak oldu. Bir süre sonra şirket battı. Erdemir parasını isteyince Beken izini kaybettirdi. 2 yıl sonra Facebook’ta Beken’in Esenyurt’ta lüks bir sitede oturduğunu öğrenen Erdemir, iki hafta önce İstanbul’a gelerek Beken’in dairesinin üstünde bir daire kiraladı. Sitenin havuzunda zaman geçiren Erdemir, İstanbul’daki arkadaşları Abdülkadir Kodeş (22) Cem Şaşmaz (19), Serhat Kılıç (22) ve Mehmet Murat’ı (28) da yanına çağırdı. Cumartesi gecesi 03.30’da arkadaşlarıyla asansöre binen Erdemir, Devrim Güneş Beken’le karşılaştı. Beken’i asansörde döven şüpheliler daha sonra daireye çıkarıp öldürdü.

  Çelişkili ifadeler

  Cinayet, Beken’in beraber yaşadığı Ş.K.’nin ihbar telefonuyla ortaya çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler suçu birbirlerine attı. Erdemir, “Paramı istedim. Küfredince tartışma çıktı. Arkadaşlarım da sinirlendi. Daha sonra Beken’i daireme çıkardık. Küfretmeye devam etti. Bir ara aşağıya inerek havuzdaki arkadaşlarımı çağırdım. Döndüğümde ölmüştü” dedi. Çelişkili ifade veren şüphelilerle ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı