Gündem Haberleri

  Lübnanlı Bakan: Hariri raporu kanıta dayanıyor

  BEYRUT (A.A)
  21.10.2005 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Lübnan Eğitim Bakanı Halid Kabbani, Refik Hariri suikastıyla ilgili BM raporunun kanıtlara dayandığını ve siyasileştirilmediğini söyledi.

  Bakan Kabbani, AFP'ye yaptığı açıklamada, BM'nin soruşturma raporunun çok teknik olduğunu, kanıtlara dayandığını ve siyasileştirilmediğini söyleyerek, raporun soruşturmayı sürdürmek için somut bir temelden hareket ettiğini ve gerçeğe ulaştığını kaydetti.

  Eğitim Bakanı Kabbani'nin üyesi olduğu Fuad Sinyora hükümeti, Lübnan'da suikasta kurban giden Refik Hariri'nin oğlu Saad Hariri ve siyasi mütttefiklerinin zaferiyle sonuçlanan mayıs ve haziran aylarındaki genel seçimlerden sonra kurulmuştu.

  Lübnan'da çoğunluk milletvekilleri de, BM'nin suikast raporunun ardından Devlet Başkanı Emil Lahud'un istifasını istedi.

  Suriye, eski Lübnan başbakanlarından Refik Hariri'nin öldürülmesine ilişkin BM raporunu “taraflı” bulduğunu açıklamıştı.

  Suriye Enformasyon Bakanı Mehdi Dahlallah, BM soruşturma komisyonunun dün akşam açıkladığı raporun “Suriye'ye karşı açık siyasi manifesto” olduğunu söylemişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı