Gündem Haberleri

  Lübnan'dan kaçan 7 bin kişi Adana'dan ülkelerine gönderildi

  ADANA (A.A)
  18.08.2006 - 12:44 | Son Güncelleme:

  İsrail'in düzenlediği saldırıların ardından, Lübnan'dan ayrılarak karayolu ve feribotlarla Türkiye'ye ulaşan 7 bin 64 kişinin, Adana Havalimanı'ndan ülkelerine gönderildiği, 5 ülkeden 105 kişinin ise Adana'dan ayrılmak için uçak beklediği bildirildi.

  Adana Vali Yardımcısı Abdullah Dölek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son olarak Adana'ya ulaşan 59 Brezilya, 39 Lübnan, 5 Paraguay, 1 Kolombiya, 1 Şili vatandaşının ülkelerine dönüş için çeşitli otellerde konakladıklarını söyledi.

  Dölek, Lübnan'dan ülkelerine dönmek üzere Adana'ya ulaşanların her türlü ihtiyacının karşılandığını ve hiçbir sorun yaşanmadığını belirtirken, bugüne kadar Mersin Limanı'nı ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü Sınır Kapısı'nı kullanarak Adana'ya ulaşan 7 bin 64 kişinin ise ülkelerine gönderildiğini kaydetti.

  Kent merkezindeki Sedef Oteli'nde kalan ve Lübnan'daki bir üniversitede bankacılık-finans bölümünde okuduğunu belirten Lübnan ve Brezilya çifte vatandaşı Mohammed Ahmed Safadi ise ateşkes sağlandığına sevindiklerini, ancak Lübnan'ın bir harabeye döndüğünü söyledi.

  Safadi, bütün Arapların İsrail'in saldırılarına dikkat etmesi gerektiğini ifade ederek “Çünkü bu saldırılar doğru değil. Yüzlerce çocuk ve sivil hayatını kaybetti. Umarım bir daha böyle şeyler yaşanmaz” dedi. Halen Adana'da bulunan savaş mağdurlarının uçak beklediği, masraflarının vatandaşı oldukları ülke büyükelçilikleri tarafından karşılandığı bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı