Gündem Haberleri

  Lübnan'daki kaçırma olaylarına aşiretten tepki

  AA
  11.09.2012 - 18:35 | Son Güncelleme:

  Lübnanlı Mikdat aşireti ileri gelenlerinden Talal Mikdat, kaçırma olaylarının “kanunlara uymasıyla” tanınan Mikdat aşiretinin itibarını zedelediğini söyledi.

  Talal Mikdat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lübnan ordusunun Beyrut'un güneyinde yaptığı baskınların, kanunları ihlal edenlere karşı yargı kararlarını uygulamayı ve güvenliği sağlamayı amaçladığını belirtti.

  Mikdat aşiretinin herhangi bir askeri kanadı olmadığını söyleyen Mikdat, bazı kişilerin Mikdat aşiretinin yapısıyla çeliştiğini ifade etti.

  Kaçırılma olayının aşiretin itibarını zedelediği için bölünmeye sebep olduğunu ifade eden Mikdat, aşiretin tüm Lübnan'a yayıldığını, aile fertlerinin Lübnan'da kanun ve devlet çatısı altında çalıştığını söyledi.

  Mikdat, kaçırma olayının devlet aracılığıyla çözülmesi gerektiğini, Lübnan'ın güney mahallelerine yönelik operasyonların Lübnan ordusu ve Hizbullah koordinasyonuyla gerçekleştiğini ifade etti.

  İstihbarat birimleri, Lübnan ordusunun desteğiyle dün gece düzenlediği operasyonda kaçırılan 4 Suriyeliyi Beyrut'un es-Selim Mahallesi'ne baskın yaparak kurtarmayı başardı. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

  Mikdat aşireti, Suriye'de kaçırılan yakınları Hasan Mikdat'a karşılık 15 Ağustos'ta bir grup Suriyeli ve “Aydın Tufan Tekin” adlı bir Türk işadamını kaçırdığını duyurmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı