Gündem Haberleri

  Lübnan'a gidecek 'Filistin Gönüllüleri' İsrail'i kınadı

  GAZİANTEP (A.A
  09.08.2006 - 12:48 | Son Güncelleme:

  Lübnan'a gitmek üzere İstanbul'dan yola çıkan “Filistin Gönüllüleri”, Gaziantep'te İsrail'in saldırılarını kınadı.

  Gaziantep'e otobüslerle gelen grup üyeleri, Demokrasi Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Yazar Nurettin Şirin, grup adına yaptığı açıklamada, Lübnan'a gitmek üzere yola çıktıklarını, yarın Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. İsrail'in 2 askerinin kaçırılmasını bahane ederek, Filistin ve Lübnan'ın tüm yerleşim birimlerine en ağır hava ve kara saldırıları gerçekleştirdiğini belirten Şirin, şöyle konuştu:

  “İsrail, saldırgan ve işgalci politikasıyla yıllardan beri bölgede gözyaşı ve vahşet yaşanmasına neden oluyor. Üstün askeri teknolojisine güvenen İsrail, başlattığı saldırılarla savaşı Filistin ve Lübnan'ın dışına taşıyarak Ortadoğu'da bölgesel bir savaş çıkarmayı hedefliyor. Türkiye, İsrail'in bu saldırgan ve yayılmacı politikalarına destek vermemeli. Türkiye İsrail'in karşısında dik bir duruş sergilemeli. Çünkü, bu savaş bölgeye yayıldığı takdirde Türkiye de bundan zarar görecek.”

  Şirin, TBMM İsrail Dostluk Grubu'ndaki milletvekillerinin büyük bölümünün istifa ettiğini, kalan milletvekillerinden de zaman geçirmeden istifa etmelerini beklediklerini vurguladı. Grubun basın açıklamasına Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Bozgeyik ile Mazlum-Der Şube Başkanı Mehmet Alkış da destek verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı