Gündem Haberleri

  Lübnan hükümeti, atşekes kararını onayladı

  A.A.
  12.08.2006 - 22:27 | Son Güncelleme:

  Sinyora, BM kararıyla ilgili olarak yapılan 4 saat süren bakanlar kurulu toplantısından sonra gazetecilere açıklamasında, kararın bazı çekincelerle birlikte oy birliğiyle onaylandığını kaydetti.

  BM kararının uygulanmasına bir adım daha yaklaşılması olarak nitelenen Beyrut hükümetinin onayından önce Hizbullah lideri Hasan Nasrallah da, çatışmaların sona erdirilmesini öngören BM kararına, zamanı konusunda anlaşmaya varıldığı ve İsrail tarafından buna bağlı kalındığında uyacaklarını söylemişti.

  BM'nin ateşkes kararına uyacaklarını, ancak İsrail askerleri Lübnan'ın güneyinde kaldığı sürece savaşacaklarını da belirten Nasrallah, uygun olan hükümet kararlarına ilişkin bir engel çıkarmayacaklarını, ancak kabinedeki bakanlarının BM kararındaki doğru ve adil olmadığını düşündükleri maddelere ilişkin çekincelerini de ileteceklerini kaydetmişti.
  Lübnan kabinesindeki Hizbullah üyesi iki bakandan biri olan Muhammed Fneish, örgütün BM'nin kararıyla ilgili çekinceleri olduğunu çünkü adil bulmadıkları kararın İsrail saldırganlığını kınamadığını söylemişti.

  İsrail bakanlar kurulunun da BM kararını yarın ele alması bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı