Gündem Haberleri

  Loto katliamı

  Hürriyet Haber
  09.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir ABD'li, kendi çalıştığı loto idaresinin kazı kazan biletlerinde ikramiyeleri yüksek göstererek halkı kandırdığını iddiasıyla 4 yöneticisini öldürüp, intihar etti.

  Korkunç katliam Connecticut eyaletinin Newington kentinde yaşandı. Lotarya idaresinin halkı aldattığını öne süren Matthew Beck, sekiz yıldan bu yana muhasebeci olarak çalıştığı Connecticut Lotarya İdaresi'ni yarı-otomotik bir silahla bastı. Sabit bakışlarla çevreyi tarayıp sürekli homurdanan Beck, sadece yöneticileri hedef aldı. Beck üç yöneticiyi öldürdükten sonra Lotarya Başkanı Otho Brown'un peşine düştü.

  Tek kurşunla intihar etti

  Otho Brown, otoparkta kendini yakalayan Beck'in önünde diz çökerek hayatının bağışlaması için yalvardı. Ancak tetiği çekerek son kurbanını öldüren Matthew Beck, polisin yaklaştığını anlayınca tabancayı şakağına dayayarak tek kurşunla intihar etti. Polis, Beck'in evinde yaptığı aramada üç tüfekle birlikte iki yüksek kalibreli tabanca ele geçirdi.

  Kazı kazan sahtekarlığı

  Katil bir süre önce ‘‘Çalışmamın karşılığını alamıyorum’’ saplantısıyla ruhsal bunalıma girmiş, bu yüzden Kasım ayında zorunlu izine ayrılmıştı. Bunun üzerine iki ayrı gazeteye giden Beck, ‘‘İdare bilet satışlarını artırmak için ikramiyeleri yüksek gösterip halkı kandırıyor’’ iddiasında bulunmuştu. Beck'in iddiasına göre bayiler de idarenin bilgisayar sistemine sızarak ikramiyeli kazı kazan biletlerinin kodlarını öğrenerek, bu biletleri kendilerine saklıyorlardı.

  Dehşet veren görüntü

  Katil Matthew Beck, şirketinin üç yöneticisini peş peşe öldürdükten sonra İdare Başkanı Otho Brown'u otoparkta yakaladı. Önce onu öldürdü, sonra da kendini vurdu. Katil ile kurbanın cesetlerini polis yanyana buldu. Üstteki küçük resimde ise kurbanlardan bilgi işlem müdürü Michael T.Logan görülüyor. Logan henüz 33 yaşındaydı. (küçük resim)


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı