Gündem Haberleri

  Lösemili çocuklar için 'Bir kart bir yaşam'

  Hürriyet Haber
  24.12.2001 - 14:03 | Son Güncelleme:

  Ankara Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV)tarafından yaklaşan yeni yıl dolayısıyla hazırlanan tebrik kartları ve hediyelik eşyalar satışa sunuldu. Satıştan elde edilecek gelir, Şanlıurfa, Elazığ, Van, Diyarbakır ve Erzurum`da kurulacak lösemi tedavi merkezlerinin yapımında kullanılacak.

  LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog Dr. Üstün Ezer yaklaşan yeni yıl dolayısıyla hazırladıkları tebrik kartları, kupa, rozet ve mıknatıslı buzdolabı süsleri ile 2002 yılı takvimlerinin satışa sunulduğunu bildirdi.

  'Bir kart bir yaşam' sloganı ile hareket ettiklerini vurgulayan Dr. Ezer, anne ve babalar başta olmak üzere sıcak iletişim kurmak isteyen herkesi ve yeni imajını tüketiciye ve rakiplerine göstermek için görsel kimliklerinde değişiklik arayışına giren firmaları, yeni yıl kutlamalarında bu ürünleri kullanmaya davet etti. Dr. Ezer, "Bir küçük kartla hem sevdiklerinizin hem de lösemili çocukların gönlünü alabilirsiniz" dedi.

  Kartlar ve hediyelik eşyaların vakıftan veya belirlenen LÖSEV satış noktalarından alınabileceğini söyleyen Dr. Ezer, vakıf adına sokaklarda kart satan veya para toplayan kişilere yardım yapılmaması ve şüpheli durumların polise ya da LÖSEV`e haber verilmesini istedi.
     
  GELİR NEREYE HARCANACAK?
     
  LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ezer, kart ve hediyelik eşya satışlarından elde edilen gelir ve yapılacak bağışlarla Doğu ve Güneydoğu Anadolu`da ilk aşamada 5 lösemi tedavi merkezi kuracaklarını bildirdi. Dr. Üstün Ezer, şöyle konuştu:

  "Örneğin Hakkari-Yüksekova`da bir lösemi hastasının en yakın tedavi olacağı yer Van. Hasta yakınları mesafenin uzak olması ve ekonomik güçlükler nedeniyle tedaviyi yarım bırakıyor. Tedavinin yarım bırakılmaması için yeni lösemi tedavi merkezleri kuracağız veya mevcutmerkezleri destekleyeceğiz. Konuyla ilgili olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki valiliklere birer yazı gönderdik. Bu kapsamda Şanlıurfa, Elazığ, Van, Diyarbakır ve Erzurum`da tedavi merkezlerinin kurulmasını planlıyoruz. Bu merkezleri tam teçhizat donatacağız ve personeli de eğiteceğiz."

  Dr. Ezer, lösemi tedavi merkezlerinin sayısını 10`a çıkarmayı hedeflediklerini de söyledi.

  "Lösemili çocuklara uzatılacak en küçük yardım eli, onları yaşamabağlayan kuvvetli bağlar olacaktır" diyen Dr. Ezer, LÖSEV`e katkıda bulunmak isteyenlerin, "Ziraat Bankası GOP Şubesi 190006" ve "İş Bankası Mithatpaşa Şubesi 473000" numaralı hesaplara bağışta bulunabileceklerini bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı