Gündem Haberleri

  Los Angeles polisi bir genci döverken görüntülendi

  Hürriyet Planet
  21.08.2012 - 13:12 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Los Angeles kentinde polis yanlış yerde kaykay yaptığı gerekçesiyle bir genci feci şekilde dövdü. Polis dayağı mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

  Ronald Weekly Jr. adlı genç evinin önünde kaykay yaparken polisler tarafından uyarıldı. Uyarılara rağmen kaykay yapmakta ısarar eden genç bir anda dört polisin saldırısına uğradı.

  Etkisiz hale getirilen gencin polisin yumrukları nedeniyle ağzından kanlar boşaldı. Çene kemiği, burnu kırılan Weekly'nin beyin sarsıntısı geçirdiği belirtiliyor.

  POLİS ŞİDDETİ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV

  Başından geçenleri yerel bir televizyon kanalına anlatan talihsiz genç, arkasını döndüğü anda kendisini yerde bulduğunu ve polise mukavemet etmekle suçlandığını söyledi. Weekly'nin komşuları ise polise tepki göstererek olayı cep telefonlarıyla görüntüledi.

  Bir görgü tanığı "O an öldüreleceğini sandım ve çığlık attım" dedi. Weekly'nin ailesi ise ırkçı bir saldırıda ısrar ediyor. Aile adalet istediklerini belirtirken polis yetkilileri de olay hakkında soruşturma açıldığı bilgisini verdiler. Bir savunma avukatı ise polis vahşetinin yetkililer tarafından "polise mukavemet" gerekçe gösterilerek örtbas edilmeye çalışıldığını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı