Gündem Haberleri

  Liverpool çetesi

  Hürriyet Haber
  17.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere’de peşpeşe soygunlarla 10 gün büyük korku saçan, en küçüğü 13, en büyüğü 18 yaşındaki beş kişilik çete, toplam 20 yıla mahkum oldu.

  Önce takside sonra dükkanda

  İngiltere’nin Liverpool şehrinde nisan ve mayıs ayında 13-18 yaş arasındaki beş kişilik çete önce taksicileri silahlarıyla tehdit edip paralarını almış, sonra işleri “büyüterek” dükkanları da soymuşlardı. Çete üyeleri, bir kişiyi de vurarak yaralamıştı. Son soygunda yakalanan çete üyeleri, geçen cuma günü hakim karşısına çıktı. Hakim, kamuoyuna büyük korku yaşattıkları için, yaşları küçük olmasına rağmen sanıkların kimliklerinin açıklanmasına izin verdi.

  Liverpool çetesi

  En küçüğüne 4 yıl hapis cezası

  Haklarındaki suçlamaları kabul eden çete üyeleri toplam 20 yılı aşkın hapis cezasına çarptırıldı. Blacberry telefonunda bulunan silahlı pozu mahkemede gösterilen çetenin en genç üyesi 13 yaşındaki Jobe 4 yıl, ağabeyi Declan ise 9 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Çete lideri Bradley Beveridge’ı (18) birkaç yıldır izlediklerini söyleyen dedektif Andy O’Conner, “Kamera görüntülerini incelerken çete üyelerinin yaşlarının daha büyük olduğunu sanıyorduk” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı