Gündem Haberleri

  Livaneli'ye destekleyen CHP İzmir il yönetimi görevden alındı

  İzmir
  17.02.2005 - 09:01 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir il yönetiminin, Genel Merkez'den gelen faks talimatıyla görevden alındığı bildirildi.

  Alınan bilgiye göre, Alaattin Yüksel başkanlığındaki CHP İzmir il yönetiminin, Genel Merkez'den gelen faks talimatıyla görevden alındığı, yerine Ekrem Bulgun'un atandığı öğrenildi.
    
  Halen Küba'da bulunan İl Başkanı Alaattin Yüksel, CHP'nin Büyük Kurultayı öncesinde genel başkan aday adaylığı gündeme gelen İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli'ye destek vermişti.
    
  KOCAOĞLU: YÜKSEL'İN GÖREVDEN ALINMASI DOĞRU DEĞİL
    
  İl yönetiminin görevden alınmasıyla ilgili açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Alaattin Yüksel'in, yaşamı boyunca CHP'nin başarılı olması için çalıştığını, İzmir'i hem genel hem de yerel seçimlerde birinci parti yaptığını belirtti.
    
  Yüksel'in, İzmir'de yaşayan insanların çoğuna kendini kabul ettirdiğini ifade eden Kocaoğlu, şunları söyledi:
    
  “İzmir'de, il başkanı olarak mit olmuş arkadaşımızın görevden alınması doğru değildir. Kongrede seçilen kişilerin kongre sürelerini tamamlaması ve kongre sürecinde göreve devam edip etmeme olanağının kendilerine verilmesi doğrudur. Böyle başarılı ve kıymetli insanlar bu şekilde görevden alındığı müddetçe, CHP içinde kurultay sonrasında hepimizin sağlamak istediği dirlik, beraberlik ve iç çekişmelerden sıyrılıp iktidara yürüme arzusu ile çalışmalarımız güç kaybedecektir. Alaattin Yüksel, İzmir'in çok başarılı il başkanı olarak gönüllerde kurduğu tahttan hiçbir şey kaybetmeyecektir.”
    
  CHP İzmir İl Başkanlığı'na atandığı öğrenilen Ekrem Bulgun, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile CHP Genel Sekreteri'nin kendisini arayarak, il yönetiminin görevden alındığını ve bu göreve kendisini getirmek istediklerini söylediklerini bildirdi.
    
  EKREM BULGUN GÖREVE HAZIR

  Parti için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu ifade eden Türkiye Trafik Güvenliği Vakfı Başkanı Bulgun, şöyle konuştu:
    
  “Ben 40 yıldır partide her türlü görevi yaptım. Bu nedenle sözlü olarak teklif edilen il başkanlığı görevi, resmi olarak verilirse seve seve yaparım. İl başkanlığı önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacaktır. Göreve gelirsem bütün arkadaşlarımla birlikte, örgütü İzmir'de belirli bir düzeye getirmeye çalışırım. Ben, 40 yıldır partide her türlü görevi yaptım. 1973-77 yıları arasında CHP'nin İzmir il başkanıydım. 1983'te SODEP kurucu il başkanı oldum. SHP döneminde partinin Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptım. Partinin il ve ilçe kademelerinde her alanda çalıştım.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı