GeriGündem Liste gördüm 3 bin kişi dinleniyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liste gördüm 3 bin kişi dinleniyor

Liste gördüm 3 bin kişi dinleniyor
refid:17044637 ilişkili resim dosyası

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti yöneticileri, polisler, yargıçlar ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 3 bin kişinin yasadışı dinlendiğini iddia etti.

Soysal, “Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere önceki genel başkanımız Deniz Baykal, CHP grup yönetimi, parti yönetimi, milletvekilleri, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural olmak üzere MHP yönetimi dinlenmekte ve teknik takip altında” dedi. Soysal, dün TBMM’deki basın toplantısında, “Dinlenen kişilerle ilgili bana bilgi ve duyumlar geliyor, ayrıca bir liste de gördüm. Dinlenenler arasında polisler, yargıçlar, gazeteciler de var. Kendisinin dinlendiğiyle ilgili bana gelen bilgiyi Sayın Genel Başkan’la da paylaştım” diye konuştu. Kanada ve İsrail’den 17 mobil dinleme aracı ithal edildiğini ileri süren Soysal, şöyle devam etti: “Mobil dinleme cihazları, Emniyet Genel Müdürlüğü envanterlerinde yer almıyor. Bu tür dinlemeleri, emniyet içinde yer alan bir organizasyon yapıyor. Seçim sürecinde pek çok insanın özel hayatına ilişkin bilgiler medyada yer alabilir. Bugün 16 Şubat 2011. Bu tarihi unutmayın. Söylediklerim çıktığında ‘Çetin Soysal bu konuda basın toplantısı yapmıştı’ dersiniz.” AK Parti de dinleniyor
Soysal, “İktidar partisi de dinleniyor mu?” sorusuna, “Evet. Orada da bir organizasyonun olduğu görülüyor” yanıtını verdi. Soysal, “Belgeniz var mı?” sorusuna ise “Bu konuda bize gelen bilgiler var. Bunu belge olarak ortaya koymamız bu aşamada mümkün değil. Üzerinde de çalışıyoruz” yanıtını verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle