Gündem Haberleri

  Liseli kıza tacize 2,5 yıl hapis

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  12.05.2011 - 10:47 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, belediye otobüsünde 17 yaşındaki Ş.K.’yı taciz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan G.E., çıktığı ilk duruşmada 2.5 yıl hapse mahkum oldu.

  İzmir 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen taciz davasına, tutuklu yargılanan G.E. ile mağdur olan lise öğrencisi Ş.K. ve tarafların avukatları katıldı. Dava açılmasına neden olan olay iddiaya göre iki ay önce meydana geldi. Okul çıkışında Bornova’da kız arkadaşı ile birlikte belediye otobüse bindiğini, kalabalıktan yararlanan, sanık G.E.’nin eliyle kalçasını elleyip taciz ettiğini belirterek polise başvuran Ş.K. şikayetçi oldu. Ş.K., davanın lik duruşmasında ise şikayetçi olmadığını söyledi. Otobüsteyken Ş.K.’nın yanında bulunan arkadaşı F.M. de, yaşanan taciz olayını doğruladı.

  Yaklaşık iki aydır tutuklu bulunan sanık G.E. ise "Aynı otobüste bulunduğumuz doğrudur. Bu bayanlar otobüste başka gençlerle tartıştılar. O gençler araçtan indiler. Duran otobüs şöförüne benim kendisini taciz ettiğimi söylediler. Oysa ben onun yanına bile yanaşmadım. İftira atıyor. Hatta kendimden o kadar emindim ki bayanı ben alıp karakola götürdüm. Böyle bir şey yapmış olsaydım onu niye karakola götüreyip, kaçardım. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum" dedi.

  Mahkeme, tacizle suçlanan G.E.’nin bu suçu işlediğine kanaat getirip, sanığı 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık G.E., kalan cezasını karar kesinleştikten sonra çekmek üzere tahliye edildi.

  Kararın Yargıtay tarafından onanması halinde G.E.’nin 15 ay daha cezaevinde kalacağı belirtildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı