Gündem Haberleri

  Liseli kıza işkence

  Hürriyet Haber
  03.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Orhan SAAT-Ramis HEPCAN/İSTANBUL

  Babasına gözdağı vermek isteyen hasımları, Liseli S'yi kaçırıp 2 gün boyunca çeşitli işkencelerle acı çektirdi. Baba Ömer Ç. bir süredir tehdit edildiğini söyledi.

  Benzin istasyonu sahibi Ömer Ç'ye gözdağı vermek isteyen kimliği belirsiz kişiler, 17 yaşındaki lise öğrencisi kızı S'yi kaçırıp vahşice dövdüler, tecavüze yeltendiler, saçlarını ve kaşlarını kazıdılar. ‘‘Bu babana ders olsun’’ diyerek S'yi evinin yakınlarında bırakan şahısların, uzun süredir Ömer Ç'yi tehdit ettikleri belirtildi.

  Kaçıranlar 3 kişi

  Kadıköy Küçükbakkalköy'deki bir sitede oturan lise öğrencisi S.Ç, Cumartesi günü, Altıyol'daki üniversiteye hazırlık kursuna gitmek için evinden ayrıldı. Minibüs bekleyen genç kız yaklaşan bir otomobilden inen üç kişi tarafından kaçırıldı. S.Ç'yi, gözlerini bağlayarak bir eve götüren kimliği belirsiz kişiler, iki gün boyunca işkence yaptılar. Liseli S.Ç.’ye tecavüze yeltenen bu kişiler, dayak attılar, saçlarını ve kaşlarını jiletle kazıdılar.

  Bu kez öldürmedik

  İki gün sonunda genç kızın ellerini, kollarını ve gözlerini bağlayan saldırganlar, onu Küçükbakkalköy'deki evinin yakınlarında bir çöp konteynerinin yanına bıraktılar. Ayrılırken, S.Ç'nin babasını telefonla arayarak, ‘‘Bu sefer öldürmedik. Bir dahaki sefere cesedini bırakacağız’’ dediler. Küçükbakkalköy'deki Anadolu Çınar Hastanesi'nde tedavi edilen S.Ç'nin vücudunda, darp izleri tespit edildi. Olayın alacak verecek hesaplaşması gibi göründüğüne dikkati çeken polis yetkilileri soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı