GeriGündem Lise öğretmeninin öğrencisine tecavüz ettiği iddiası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lise öğretmeninin öğrencisine tecavüz ettiği iddiası

Lise öğretmeninin öğrencisine tecavüz ettiği iddiası
refid:10104974 ilişkili resim dosyası

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde öğrencisi 17 yaşındaki R.K.'ya tecavüz ettiği iddiasıyla bir lisenin müdür vekili ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olan milli karateci T.E hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Suçlamaları kabul etmeyen T.E., üvey babasının tecavüz ettiğini öne sürdüğü öğrencisi R.K'nın ailesinin, kendisinden para sızdırmak için böyle bir yola başvurduğunu öne sürdü.

Aliağa İlçesi'ndeki bir lisede müdür vekili ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan 38 yaşındaki T.E. hakkında, öğrencisi R.K.'ya tecavüz ettiği gerekçesiyle genç kızın ailesi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Harekete geçen Aliağa Cumhuriyet Savcılığı, iddiaların araştırılması amacıyla T.E.'nin bilgisayarına ve cep telefonuna el koydu. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hakkında herhangi bir işlem yapılmayan ve savcılık tarafından gözaltına alınmadığı belirtilen T.E.'nin başka bir liseye tayinin çıktığı ifade edildi.


İddiaları kabul etmeyen T.E. ise, R.K.'nın ailesinin kendisinden para sızdırmak için böyle bir yola başvurduğunu ileri sürdü. T.E., üvey babasının R.K'ya sürekli tecavüz ettiğini iddia ederek, öğrencisinin bu nedenle psikolojisinin bozulduğunu ve sık sık baygınlık geçirdiğini ifade etti.


Bu arada R.K.'nın İzmir'deki öz babasının yanında kaldığı belirtilirken, iddialar savcılık tarafından araştırılıyor.

AKP’Lİ BAŞKAN ‘41 KERE MAŞALLAH’ DEMİŞTİ

Bu arada, iddialarla ilgili 6 Ekim’de savcılığa ifade verdiği belirtilen T. E’ya bir gün sonra Aliağa Belediye Meclisi toplantısında, Romanya'nın başkenti Bükreş'te yapılan WSKF Avrupa Karate Şampiyonası’nda elde ettiği başarılardan dolayı 41 cumhuriyet altını hediye edilmişti. Aynı zamanda karate hocası olan T.E’ye cumhuriyet altınlarını sunan Belediye Başkanı AKP’li Tansu Kaya, “41 kere maşallah diyelim ve 41 tane altın verelim” demişti.

Aliağa Belediye Meclisi’ndeki toplantıda T.E’ye 100 altın verilmesini öneren CHP grubunun ise bu kez belediye meclisinin ilk toplantısında ödüllerin geri alınmasını teklif edeceği belirtildi.

25 ülkenin yarıştığı turnuvada, Aliağa Belediyesporlu T. E.'nin de aralarında bulunduğu Türk Milli Takımı, ‘Komite’ dalında altın, ‘Kata’ dalında gümüş madalya kazanmıştı. Kata dalında ferdi olarak da yarışan T.E, gümüş madalya almıştı. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle