Gündem Haberleri

  Linux’a anti-virüs desteği

  Hürriyet İnternet
  22.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Panda Software, Linux işletim sistemiyle çalışan bilgisayarları korumak için Panda Desktop Secure ürününün beta versiyonunu İnternet üzerinden dağıtmaya başladı. Panda’nın bu yeni ürünü, bilgi güvenliği şirketinin kullanım oranı giderek artan Linux işletim sistemi için geliştirdiği ilk anti-virüs çözümü olma niteliği taşıyor.

  Linux sistemler, hem ev hem de şirket ortamlarında kullanım için gittikçe daha önemli hale geliyor. Bilgi güvenliği firması Panda Software tarafından geliştirilen DesktopSecure, en gelişmiş ‘anti-malware’ korumasını bünyesinde bulundurarak, hem iş hem de ev bilgisayarları için grafik konsoldan yönetilebilen güçlü bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

   

  Ürün, ‘anti-malware’ korumasının yanı sıra bilgisayarlar için güçlü güvenlik bir duvarı ve izinsiz-giriş koruma sistemi de içerdiğinden ağ korumasını da kapsamına alıyor. Bu bütünsellik, solucan gibi ağ tehditlerine ve diğer saldırı tiplerine karşı koruma garantisi vaat ediyor. DesktopSecure’ün en son sürümü, ev kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak.

   

  Ürünün beta sürümünü http://www.pandasoftware.com/download/beta adresinden ücretsiz olarak indirmek mümkün.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı