Gündem Haberleri

  Sapık linç edilmesin diye tek kişilik hücreye konmuştu... Başka bir ildeki cezaevine gönderildi

  DHA
  12.02.2018 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Adana'da sokak düğünü sırasında düğün sahibinin evinde uyuyan 3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklanan Sedat Keser (20), ailenin komşusu çıktı. Önce Adana Kürkçüler Cezaevi’nde tek kişilik hücreye konulan Keser daha sonra başka bir ildeki cezaevine nakledildi. Keser’in Adana dışında gönderildiği cezaevi ise güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı. Hurdacılık ve ayakkabı boyacılığı yaptığını, davetli olmadığı halde düğüne gittiğini söyleyen sapık, ifadesinde suçunu kabul etti.

  Yüreğir ilçesi Güzelevler Mahallesi'nde bir sokak düğününe giden Sedat Keser, bir müddet müzik eşliğinde dans edenleri izledikten sonra düğün evine girdi.

  Burada annesi tarafından bir odada uyutulan kız çocuğunu gören Sedat Keser, iddiaya göre odaya girip kendi üzerindekileri ve çocuğun kıyafetlerini çıkarıp cinsel istismarda bulundu. Bu sırada düğündeki davetlilerden bir kişi, tuvalet ihtiyacı için eve girdiğinde, Sedat Keser’i üzeri çıplak halde küçük kızın yanında gördü. Evin önünden duran tuğlayı alıp tekrar eve giren davetli, Keser’e saldırdı. Çığlıkları duyan diğer davetliler de Sedat Keser’e saldırıp linç etmek istedi. Şüpheli Sedat Keser iç çamaşırıyla evden kaçıp, sokakta koşmaya başladı.

  Sapık linç edilmesin diye tek kişilik hücreye konmuştu... Başka bir ildeki cezaevine gönderildi

  Kalabalığın ve polisin kovaladığı şüpheli, fazla uzaklaşamadan yakalandı. Küçük çocuk ise çağrılan ambulans ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

  Mahalleli linç etmek istedi, çıplak halde kaçtıADANA’da sokak düğünü sırasında düğün sahibinin evinde 3 yaşındaki kıza tecavüz etmek isteyen, Sedat K. (20), fark eden vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Çıplak halde evden çıkıp, sokakta koşmaya başlarken yakalanan şüpheli, sağlık kontrolüne de çarşafa sarılıp getirildi.

  Sapık linç edilmesin diye tek kişilik hücreye konmuştu... Başka bir ildeki cezaevine gönderildi

  Gözaltına alınan Sedat Keser, sağlık kontrolüne çarşafa sarılı halde getirildi. Küçük kızın yakınları, şüphelinin sağlık kontrolüne getirildiği hastaneye gelerek, saldırmak isteyince polis Sedat Keser’i arka kapıdan çıkardı. Keser, çevik kuvvet polislerinin yoğun güvenlik önlemi altında çelik yelek giydirilerek adliyeye getirildi.

  İDAM İSTEDİLER

  Olayın ardından mahalledeki yakınları ve komşuları dün akşam durumu protesto etmek için bölgede bulunan polis merkezine yürümek istedi. Yürüyüşleri yasal olmadığı için polis tarafından durdurulan yaklaşık 50 kişilik grup, şüphelinin idam edilmesini istedi. Bir süre şüpheli aleyhinde slogan atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

  Sapık linç edilmesin diye tek kişilik hücreye konmuştu... Başka bir ildeki cezaevine gönderildiCinsel istismar şüphelisinin evi saldırıya uğradı.

  TEK KİŞİLİK HÜCREYE KONULDU

  Çocuğun ailesinin aynı sokakta oturan komşusu olduğu ortaya çıkan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandıktan sonra Adana Kürkçüler Cezaevi’ne konuldu.

  Sedat Keser, diğer mahkûmlar tarafından linç edilmemesi ve intihar etmemesi için tek kişilik hücreye konuldu. Şüpheli, hücrede 24 saat güvenlik kameraları tarafından izlenip gözetim altında tutuldu.

  BAŞKA BİR CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ

  Tek kişilik hücreye kapatılan Sedat Keser, daha sonra başka bir ildeki cezaevine nakledildi. Keser’in, Adana dışında gönderildiği cezaevi ise güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.

  EVİ TAŞLANDI

  Şüphelinin bulunduğu sokakta polis ekipleri 24 saat nöbet tutmaya başladı. Akşam eve gelen çocuğun yakınları ve mahalleli evi ateşe vermeye çalıştı. Şüphelinin karısı ve çocuğu da polis tarafından evden uzaklaştırıldı. Bugün sabah ise yaşanan bu olaya dayanamayan kadınlar eve taşlarla saldırdı. Polis kadınları zor ikna etti. Atılan taşlarla evin camları kırıldı. Polis güçlükle sakinleştirdiği kadınları evden uzaklaştırdı.

  İğrenç olay... Mahalleli linç etmek istedi, çıplak halde kaçtıİğrenç olay... Mahalleli linç etmek istedi, çıplak halde kaçtı

  Etiketler: sapık , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı