GeriGündem Lina’nın ölümü belki de bir çocuk kurtardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lina’nın ölümü belki de bir çocuk kurtardı

Lina’nın ölümü belki de bir çocuk kurtardı
refid:27728962 ilişkili resim dosyası

İZMİR Karşıyaka’da diyetisyen Güneş Akyıl, önceki akşam saatlerinde, ‘Rottweiler’ cinsi 4 yaşındaki ‘Lina’ isimli köpeğini gezdirmek için, Gode Cengiz Parkı’na geldi.

Arkadaşı ile telefonda konuşan Akyıl, bu sırada köpeği ‘Lina’yı, demir tasmasıyla bir aydınlatma direğine bağladı. Ancak ‘Lina’, kısa süre sonra çırpınmaya başladı.

ELEKTRİK KESİLDİ

Elektrik akımına kapıldığı anlaşılan talihsiz köpeğe kimse yaklaşamayınca, ‘Lina’ çırpına çırpına can verdi. Karşıyaka Belediyesi yetkilileri ile TEDAŞ ekipleri olayın meydana geldiği parkta gündüz inceleme yaptı. Tutanak tutan ekip, benzer başka bir olay meydana gelmemesi için parkta bulunan elektriği kesti.

‘Burası çocuk parkı’

Lina’nın ölümü belki de bir çocuk kurtardı

Köpeği Lina’nın ölümünü gözyaşları arasında izleyen Güneş Akyıl, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Lina’yı 1 yıl önce sokakta yaralı halde bularak sahiplendim. Elektrik beni de çarptı ama bir şekilde direkten ayrıldım. Maalesef köpeğimi kaybettim. Burası çocuk parkı. Elektrik kaçağı aklımızın ucundan geçmez. Ben de akıma kapılıp ölmüş olabilirdim. Lina, bu çocuk parkında elektrik direğindeki kaçak yüzünden öldü. Burada ölen bir çocuk da olabilirdi. Şikâyetçi olacağım.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle