Gündem Haberleri

  ''Limon ve Zeytin'' Meclis'i anlatıyor

  Hürriyet Haber
  22.04.2004 - 12:41 | Son Güncelleme:

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyarete gelen ilköğretim öğrencileri, Meclis hakkındaki bilgileri Salih Memecan'ın hazırladığı kitapçıktan öğrenecek.

  Kitapçıkta, Karikatürist Salih Memecan'ın sevimli çizgi kahramanları Limon ile Zeytin, TBMM içinde yaptıkları geziyi kendi üslupları ile anlatıyorlar. ''Limon ile Zeytin Meclis'te'' isimli kitapçıkta TBMM ve yasama ile ilgili bilgiler ilköğretim çağındaki çocukların rahatlıkla anlayabileceği biçimde, sıcak ve masalımsı bir anlatımla aktarılıyor.

   

  TBMM Başkanı Bülent Arınç da fotoğraf, resim ve karikatürle süslenen kitapçığa bir yazı yazdı. Meclis'i, demokrasiyi ve temel vatandaşlık haklarını tanıtmak için yaptıkları kitabı çocukların beğenmesini umduğunu ifade eden Arınç, yazısında şunları kaydetti:

   

  ''Zeytin, Limon ve ailesi iyi birer vatandaş olmak için Meclis'e gelip birçok konuda bilgiler edindiler. İşte o bilgileri de bu kitapta sizlerle paylaşıyorlar. Siz de her zaman ailenizle birlikte Meclis'e gelebilirsiniz.

   

  Milletvekillerimizin sizin için çalıştıklarını görür, sizler için hangi kanunları çıkardığına bakar, haklarınızı öğrenirsiniz. Hem Meclisimizin bahçesinde gezinebilir, binalarımızı da görebilirsiniz.

   

  Böylece haklarını bilen, Meclis'i ve demokrasiyi tanıyan iyi birer vatandaş olursunuz. Eminim büyüdüğünüzde ülkemize ve milletimize faydalı işler yapacak ve mutlu bir hayat süreceksiniz.

   

  Hepinizi gözlerinizden öperim.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı