GeriGündem Liderlik yarışına girmem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liderlik yarışına girmem

Yargıtay'ın DEHAP'la ilgili kararının ardından DYP üst yöneticileriyle temasa geçen Tansu Çiller'in, Genel Başkan Mehmet Ağar'a, ‘‘Milletvekili olursam parti için çalışacağım, tecrübelerimi paylaşacağım’’ diyerek, DYP içinde liderlik yarışına girmeyeceği mesajını verdi.

YSK'nın DEHAP'ın oylarını iptal etmesi olasılığı, DYP içinde eski ve yeniler arasındaki diyalogların gelişmesine neden oldu. DYP Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Şeker'le İstanbul'daki yalısında görüşen Çiller, milletvekili seçilmesi durumunda partisi için çalışacağı, liderlik için hiçbir girişimde bulunmayacağını söyledi. Çiller, Ağar'a, ‘‘Genel Başkan olarak 10 yıl hizmet verdim. Hiçbir şekilde aday olmayı düşünmüyorum. Partime hizmet için elimden geleni yapacağım’’ mesajını iletti. DYP'nin diğer üst düzey yöneticileriyle de görüşen Çiller, her defasında partiye bağlılığını dile getirdi.

Çiller'in parti içinde bir liderlik yarışına girmesine ihtimal verilmezken, üst düzey bir yönetici, ‘‘Göreceksiniz Tansu Çiller Meclis'e girerse bizim en uysal, en uslu vekilimiz olacak’’ dedi.

ERKEN SEÇİME GİDİN

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ise ‘yükseklerden konuşmakla’ suçladığı AKP'ye, ‘‘Hemen erken seçim kararını Meclis'te alın, biz de gelip el kaldıralım. Eğer çok hevesliyseniz seçime gitme sorumluluğu sizin üzerinizdedir’’ çağrısında bulundu. Ağar, dün Genel Merkez'de yaptığı açıklamada, ‘‘Bugün milleti ve bir ölçüde de YSK'yı seçim tehdidiyle istedikleri tarzda karar almaya zorlayan hükümet ve onun yakın çevreleri vardır’’ dedi. YSK'nın rahat bırakılması istemini yineleyen Ağar, şöyle konuştu: ‘‘Türkiye'nin, mahkeme kararlarını görmezden, Yargıtay kararlarını görmezden gelmeye başlaması demek tehlikeli bir yolun açılmasıdır. Bu karar iyi bu karar kötü,bu uygulanır, bu uygulanmaz diye eğer yol açılacaksa Türkiye'de işte kaosun kargaşanın başlangıcında bu olur.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle