Gündem Haberleri

  Liderliği dünya ’kalite’sinde

  Hürriyet Haber
  14.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  WDF, yılların siyasetçisi Süleyman Demirel’i, "Dünyayı daha iyi ve yaşanacak bir yer haline getiren program ve projeleri gerçekleştiren, insanlığın kalkınmasını ve insanların yaşam kalitesini artıran devlet adamları" listesine soktu.

  DÜNYA Kalkınma Federasyonu (WDF), GAP projesi dolayısıyla, "dünyayı daha iyi ve yaşanacak bir yer haline getiren program ve projeleri gerçekleştiren, insanlığın kalkınmasını ve insanların yaşam kalitesini artıran devlet adamları" listesine Süleyman Demirel’i de dahil etti. Demirel’in bu listeye seçilme nedeni anlatılırken GAP’tan (Güneydoğu Anadolu Projesi) "büyük ekonomik fırsatlar sunan entegre kalkınma projesi" diye söz edildi. Eski GAP Başkanı Dr. Olcay Ünver de aynı alanda "profesyoneller" listesine seçildi.

  MITTERRAND DA VAR

  Demirel’in bulunduğu devlet adamları listesinde, ABD eski başkanı Dwight Eisenhower, Suudi Arabistan eski kralı Fahd bin Abdülaziz, Almanya eski başbakanı Helmut Kohl, Fransa eski Cumhurbaşkanı Francois Mitterrand da bulunuyor.

  WDF (Dünya Kalkınma Federasyonu) altyapı, ekonomik ve ticari kalkınma ile ilgili şahıslar ve örgütlerin bir araya geldiği uluslararası bir federasyon. WDF’nin amacı yaşam kalitesini yükseltmek, çevre koşullarını iyileştirmek, global zincirler oluşturmak ve etkin ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı