GeriGündem Lider talimatı: Bir arkadaş kendini yaksın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lider talimatı: Bir arkadaş kendini yaksın

Cezaevlerinde ‘ölüm orucu’ eylemine güvenlik güçlerinin dünkü müdahalesi sırasında, Bayrampaşa Cezaevi'nden, diğer cezaevlerine talimat yağdı. Bayrampaşa'daki örgüt lideri ile Bartın Cezaevi'ndeki sorumlu arasında şu konuşma geçti:

Bartın: Alo, efendim

Bayrampaşa: Alo merhaba. Sizi düşürmekte zorlandık. Bizim diğer aleti kapattık. Şimdi Bayrampaşa'ya saldırı var. Bize de hazırlık var. Niğde'de saldırıya başladılar. Ceyhan'da saldırıya başladılar. Çanakkale'de başlamışlar. Bizim buraya geldiler.

Bartın: Bizim burada şimdi C tarafından başladılar, girdiler. Biz barikatları kuruyoruz. Çanakkale'deki arkadaşlar suyu kesmişler. Götürülme durumunda bütün arkadaşlar ölüm orucuna başlayacaklar. Ceyhan'a da haber iletmeyi düşünüyoruz.

Bayrampaşa: Ölüm orucu olan tüm birimlerimizde o zaman söyleyin saldırı başlayan birimlerimizde bir arkadaşımız kendini yaksın.

Bartın: Tamam.

Bayrampaşa: Sadece bir direnişçi arkadaşımız kendisini yaksın ve verin düşmana. Yani bu saldırı kesilmediği müddetçe onlar bize elini sürmeden biz kendimizi yakacağız.

Bartın: Tamam tamam.

Bayrampaşa: Görüşürüz hoşçakal.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle