Gündem Haberleri

  Lice’de Kanas’lı pusuya bir şehit

  Hürriyet Haber
  09.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önceki günkü hain saldırıda şehit düşen 13 Mehmetçiğin acısı daha yürekleri dağlarken, bir acı haber de Diyarbakır’dan geldi.

  Bir şehit de mayına

  Diyarbakır’ın Lice ile Bingöl’ün Genç İlçesi arasında kalan dağlık arazi kesiminde bir grup PKK’lı teröristin barındığı yönünde alınan bilgiler üzerine bu sabah Kobra helikopterlerin desteğiyle operasyon başlatıldı. Güvenlik güçleri sayıları 15 olarak bildirilen PKK’lı teröristlerle Cumboğazı Mevkii’nde ’sıcak temas’ sağladı.

  ÜÇ MEHMETÇİK DE YARALI

  Aralıklarla yaklaşık 1.5 saat süren çatışmada, Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı er Caner Örengül, teröristlerin ’Kanas’ marka suikast tüfeğiyle açtığı ateş sonucu tek kurşunla şehit oldu. Çatışmada 3 asker de yaralandı. Çatışma bölgesinden alınan şehit er Örüngül’ün cenazesi ile yaralı askerler, Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne getirildi. Yaralı askerler burada tedavi altına alınırken, şehit erin otopsi işlemleri yapıldı. Şehit er Caner Örengül’ün cenazesi uçakla Ankara’ya gönderildi.

  KOBRA’LAR BOMBALADI

  Çatışmanın meydana geldiği Cumboğazı ile PKK’lıların kışa hazırlık yaptığı ve üslenme alanı olarak kullandığı Kermiş Boğazı, Keltepe, Koztepe bölgesi Kobra helikopterlerince yoğun biçimde bombalandı. Lice İç Güvenlik Tugay Komutanlığı’ndan bölgeye çok sayıda asker gönderildi. PKK’lıların başında örgütün ’Amed’ olarak isim verdiği bölge sorumlusu ’Rubar’ kod adlı Seyfettin Işık olduğu belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı